GeriAlışveriş AslıAlev’den abiye alternatifleri…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AslıAlev’den abiye alternatifleri…

AslıAlev’den abiye alternatifleri…

Gelinler, deniz kızı gibi olacak.

Tasarımcı iki kardeş; Aslı Doğan ve Alev Doğan tarafından geçtiğimiz yıl kurulan AslıAlev, modaya ve stile farklı bakış açısıyla yaklaşan bir marka. Markanın ana çıkış noktası ise, kadınlar için günün her saati ve her etkinlik için tek parça elbiseler tasarlamak.

Romantik abiyeler

AslıAlev’in bu sezon abiye koleksiyonunda uçuşan romantik modeller ve vücudu saran straplez balık elbiseler göze çarpıyor. Pastel renkli ipek şifonlar, ipek satenler, ipek organzeler ve Fransız dantelleri kombinleniyor. Danteller ise swarovski taşların ışıltısı ile göz alıcı bir güzelliğe bürünüyor. Dize kadar vücudu saran, diz altından etekleri tüllerle kabartılmış balık elbiseler iki parça halinde hazırlanıyor. Böylece elbisenin üst bedeninin kendi başına korse olarak da kullanılabilmesi sağlanıyor.

Deniz kızı modelleri

2012’nin en popüler trendleri, kır düğünü ve destinasyon düğünü. Şehrin stresli ve yorucu ortamından uzaklaşıp yemyeşil bir alanda kır düğünü yapmak bu sene çok moda. Evlenmek için başka bir ülkeye gitmek de yine yükselen trendlerden. Gelinliklerde ise dantel detaylar; tüllerle kabartılmış etekler ve deniz kızı silueti revaçta.

2012 AslıAlev Koleksiyonu’nda da trendlere paralel olarak; dize kadar vücudu saran, diz altından tarlatanla kabartılmış deniz kızı siluetli modeller, zarif dantel kaplamalı, swarovski taş islemeli straplez modeller, dantellerle süslenmiş sırt dekolteli modeller, belden tarlatanla kabartılmış katlı tül etekli modeller öne çıkıyor. Gelin adayları ise en çok dantelli modelleri tercih ediyor.

Mezuniyet törenleri bu sene rengarenk

Yaz sezonunda düğünlerin yanı sıra artan mezuniyet törenleri, davetleri, partileri için de genç zevklere hitap eden tasarımlar, AslıAlev koleksiyonunda yer alıyor. Çok canlı renklerin yanında daha nötr pudra renklerini de koleksiyonda bulmak mümkün. Canlı renklerde sarı, mandalina, canlı yeşil, kırmızı, pastel renklerde mint yeşili, pembe ve pudra tonları kullanılarak hazırlanan ve bulutların üzerinde hissi yaratan uçuşan elbiseler ön plana çıkıyor. Beyaz da bu sene gece kıyafetlerinde her zamankinden daha fazla yer alıyor.

www.aslialev.com

False