GeriEtkinlikler ''Artık'' Sanat Zamanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

''Artık'' Sanat Zamanı

''Artık'' Sanat Zamanı

Scotch ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek bir yarışma!

Haydi çocuklar yarışmaya! Scotch ile artık malzemelerin değerlendirilmesi ve çocukların sanata yönlendirilmesi amacıyla yapılan ‘’Artık’’Sanat Zamanı yarışması başvuruları 30 Mayıs 2011 Tarihine kadar uzatıldı!

Dünyayı “artık” çocuklar kurtaracak. Kullanıldıktan sonra çöpe atılan kağıt, karton gibi malzemeler Scotch®’un yeni yarışması ile çocukların elinde yeniden hayat bulacak. Artık malzemelerden “üç boyutlu eser” oluşturmak için harekete geçen Scotch®, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği “Artık” Sanat Zamanı isimli yeni yarışması ile çocukların hem yaratıcılığını artıracak hem de çevreye katkıda bulunmalarını sağlayacak. 1 Nisan’da başlayan yarışmaya şu ana kadar yaklaşık 200 başvuru oldu.

Artık Sanat Zamanı
Artık Sanat Zamanı

Küçük sanatçıların yapacağı yaratıcı eserler, Karikatürist Erdil Yaşaroğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Yar. Doç. Yıldız Güner Turhan, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Özden, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, 3M Tüketici Ürünleri Bölümü Satış ve Pazarlama Direktörü Gaye Erkuloğlu Tabağ ve 3M Ofis ve Kırtasiye Ürünleri Bölümü Marka Müdürü Füsun Uğur’dan oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Nisan ayında başlayan ve 30 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek olan yarışmada eserler oluşturulurken temel malzeme olarak evsel artık malzemeleri, yardımcı malzeme olarak da sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya, kağıt, karton ve yapıştırıcılar gibi her türlü resim, boya ve elişi malzemesi kullanılabilecek. Uzun kenarı 60 santimetre geçmeyen boyutlardaki “istenilen sayıda” 3 boyutlu obje ile yarışmaya katılmak mümkün olacak.

Ön Eleme İnternetten Gerçekleştirilecek…

Yarışmaya katılan eserler okul öncesi, ilköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar ile dördüncü, beşinci ve altıncı sınıflar olmak üzere üç kategoride değerlendirilecek. www.artiksanatzamani.com adresinde bulunan yarışma başvuru formunu dolduran katılımcıların fotoğraflarını siteye yükledikleri eserleri, internet üzerinden gerçekleştirilecek oylama ile ön elemeden geçecek.

False