GeriEtkinlikler Antalya'da Köy Tiyatroları Buluşması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'da Köy Tiyatroları Buluşması

Antalya'da Köy Tiyatroları Buluşması

Tiyatro ve sanat ateşi Yeşilköy beldesinde...

Artık gelenekselleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yeşilköy Köy Seyirlik Oyunları ve Köy Tiyatroları Buluşması, 7-10 Temmuz'da Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde gerçekleştirilecek.

Birinci Gün

Antalya Büyükşehir Belediyesi “Kadınlar Tiyatro ile Buluşuyor Topluluğu”, Hilal Doğan'ın yazdığı Müfit Kayacan ve Kutsal Kaynak'ın yönetmenliğini yaptığı “Koca Yasa” adlı oyunu sergileyecek. Bayram Akgül’ün alüminyum baskı sergisi ile yöresel eşyaların satıldığı el sanatları stantları açılacak.

İkinci Gün

Ev sahibi Yeşilköy Halk Tiyatrosu sahne alacak. Tiyatro, Hidayet Sayın'ın yazdığı, Müfit Kayacan'ın yönetmenliğini yaptığı “Köşe Kapmaca” adlı oyunu sergileyecek.

Üçüncü Gün

Şenliğe katılan topluluklar bir araya gelerek Yeşilköylülerle “Büyük Aile Toplantısı”nda buluşacak. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu “Otobüs Durağında Üç Bencil Çocuk” adlı çocuk oyununu sergileyecek. Akşam ise Haluk Işık'ın yazdığı, Halit Akçatepe'nin yönetmenliğini yaptığı İlk Adım Tiyatrosu “Haraşo Hayatlar” adlı oyunla izleyici karşısına çıkacak.

Dördüncü Gün

Şenliğe ilk kez katılan Bitlis'in Tatvan ilçesi Tatvan Gençlik Kulübü Derneği Tiyatro grubu, Zafer Aygül'ün yazdığı, Serhat Atayay'ın yönetmenliğini yaptığı “Bizim Köyün Halleri” adlı oyunu sergileyecek.

Açılış töreninin ardından Yeşilköy Köy Kadınları Türk Halk Müziği Korosu konser verecek.

Yeşilköy Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Karagül, beldede 1950 yılından bu yana tiyatro yapıldığına değinerek, “Bu yıl bir kez daha dört gün boyunca yöreyi, müzik ve tiyatro ile buluşturacağız. Buluşmamıza birçok ünlü tiyatro sanatçısı katılacak. Bu yıl farklı tiyatro gruplarını davet ettik. Tiyatro ve sanat ateşi dört gün boyunca Yeşilköy beldesinde yanacak ve insanımızı aydınlatacak” dedi.

False