GeriAdvertorial Anne-Bebek Buluşmaları’nın üçüncü durağı Van’dı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anne-Bebek Buluşmaları’nın üçüncü durağı Van’dı!

Anne-Bebek Buluşmaları’nın üçüncü durağı Van’dı!

Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır yanıtladı.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen anne bebek buluşmalarının üçüncüsü Van’da gerçekleşti. 2 Ağustos’ta Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinlikte; Hürriyet Gazetesi Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt moderatörlüğünde, Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı.

Panelde konuşan Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır, bebek beslenmesinin anne karnında başladığını ve bebeğin 2 yaşına kadar aldığı gıdalar ile gösterdiği gelişimin tüm hayatını şekillendirdiğine dikkat çekti. Ailelerin sadece bebeklerinin boy ve kilosuna odaklanmamasını; bilişsel gelişimine de dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Çakır, “Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü son derece önemli, sütünüz yeterli değilse devam sütü en doğru seçenek” diye konuştu.

Yaşamın ilk yıllarında fiziksel gelişim kadar sosyal gelişimin de önemli olduğuna değinen Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, kendi annelik yolculuğundan ve deneyimlerinden yola çıkarak kardeş sevgisi, paylaşma duygusu, kardeşlerin beraber büyümesi gibi deneyimlerini Vanlı annelerle paylaştı.

Aydoğdu, bebek beslenmesi ürünlerinin kalitesine dikkat çekerken Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak Avrupa Kalite Standartları’na göre 90 farklı kalite testinden geçerek üretilen ve hiçbir koruyucu madde içermeyen devam sütleriyle 20 yılı aşkın süredir tüm annelerin yanında olduklarını vurguladı.

Panelin sonunda konuşmacılar Vanlı ailelerin sorularını da yanıtlayarak, tüm katılımcılara Hürriyet Gazetesi Aile - Çocuk Yazarı Ömür Kurt’un editörlüğünde yayımlanan ve Hürriyet Kitap’tan çıkan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” hediye edildi.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen “Anne Bebek Buluşmaları” kapsamında yıl boyunca 10 şehirde anneler ile alanının uzman isimlerini bir araya gelecek.

Bir sonraki durağımız: 28 Eylül Cumartesi saat 14:00 Ankara Batıkent Meydan Tiyatro Ve Konferans Salonu / ANKARA

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgi almak, merak ettiği tüm soruları uzman konuşmacılara sormak isteyen tüm anneler davetlidir. 

                                

False