GeriEtkinlikler “Anılar” ile Peruze Yiğit
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Anılar” ile Peruze Yiğit

“Anılar” ile Peruze Yiğit
Abone Olgoogle-news

Renklerin tuvaldeki dansını görmek isteyenlere...

Peruze Yiğit’in 24 Şubat- 14 Mart 2012 tarihleri arasında Galeri Soyut B Salonu’nda yer alacak olan “Anılar” isimli resim sergisi tüm renkleriyle sanatseverlerle…

Sanatçı, insana ait değerlerin darmadağın olduğu bu yüzyılda insana ve insan yaşamına dair konularıyla hepimizi içsel bir yolculuğa çıkarıyor. Kendine özgü bakış açısıyla kurguladığı resimlerindeki figürler, bazen tanıdık bir yüz gibi gelir. Ancak onlar bir düş aleminde yaşayan yaşanılan geçek mekandan alınmış kendilerine özgü bambaşka bir sahnede rol alırlar. Figürlerin zaman zaman olanaksızmış gibi görünen duruşları ve ilişkileri, kendi var oluşlarını imgesel bir boyuta taşımak için kurguladığı bir oyundur.

Resimlerinde renk, tuval yüzeyinde sınırlanmış biçim ve form ilişkisinde sınırlanmaz. Aksine onun resminde renk desenle birlikte hareket eden bir unsurdur. Bu yüzden resimler, desen ve rengin birlikte harmanlandığı bir sürecin sonucudur.

Peruze Yiğit’in eserlerinde, insanı insan yapan tüm güzellikleri umudu samimiyeti ve içtenliği figürlerin yüzlerinde, yağlı boya resmin tüm olanaklarının kullanıldığı ustalığı ise resimlerin sizi saran büyüsünde görebilirsiniz.

Galeri Soyut

Yıldızevler Mah. Tagore Cad (4.Cad.) Şehit Mustafa Doğan Sokak No: 82 / A – B Çankaya – 06550 / ANKARA

Tel:( 0312) 438 8670 - 438 86 72 Faks: 438 86 72

www.galerisoyut.com.tr

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle