GeriEtkinlikler Anadolu Ateşi'nden “Kıvılcım” gösterisi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anadolu Ateşi'nden “Kıvılcım” gösterisi!

Anadolu Ateşi'nden “Kıvılcım” gösterisi!

Her yaştan seyircinin hayranlıkla seyredeceği bir gösteri...

Mustafa Erdoğan'ın Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı ‘’Anadolu Ateşi’'nin göz bebeği Kıvılcımlar, gösterilerine devam ediyor. 21 Nisan'da Tim Show Center’da İstanbullu dans severlerle buluşmaya hazırlanan genç dansçılar, hiç dinlenmeden haftada 3 gün Şişli'de kurulan Anadolu Ateşi Dans Akademisi'nde çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan ‘’Anadolu Ateşi’’ Kıvılcım Geçtiğimiz yıl ilk kez seyirciyle buluştu ve izleyenler kendilerine hayran kaldı. Grup 2000 kişi arasından seçilen 4 -14 yaşlarında, 80 üstün yetenekli çocuktan oluşuyor. 2 yıl süren projenin hazırlık sürecinde, Kıvılcımlar haftada beş gün ve günde 6 saat prova yaparak çalıştılar.

‘’Anadolu Ateşi’’, dansın anayurdundan çıkıp tüm dünyayı gezdi ve 11 yıllık bir deneyim yaşadı. Dünyanın en başarılı müzikallerinin ve efsanevi dans topluluklarının gösteriler yaptığı tiyatrolarda dans etti. Frank Sinatra’nın müzikallerini sahnelediği Chicago Theatre’dan, yeryüzünün en yetenekli dansçılarının çıktığı Rusya’nın en saygın salonu olan Kremlin Palace’a, Görkemli Çin Halk Balesi’nin vücut bulduğu Pekin Dans Akademisi’nin salonlarına ve Aida Operası’nın beşiği Mısır piramitlerine kadar her yerde Türkiye kültürünü başarıyla temsil etti. Dansın sihirli diliyle Anadolu’nun binlerce yıllık kültür tarihini anlattı. Anadolu Ateşi projesi ile dans tanrısı Dionysos’un ritüellerini, Prometheus söylencesini, ‘’Troya’’ ile de batı kültürünün temel kaynağını oluşturan 3000 yıllık bir efsaneyi sahnelere taşıdı.

‘’Anadolu Ateşi’’Kıvılcımların repertuarı; Trakya ve Balkan, Ege, Zeybek, Halaylar, Karadeniz, Horon, Modern Dans, Hip Hop, Akrobasi ve Türkiye’nin 7 bölgesine ait danslardan oluşuyor.

Saat: 15.00

Adres: Büyükdere Cad. Derbent Mevkii Maslak / İstanbul

www.biletix.com        

False