GeriEtkinlikler Amcam Neler Oluyor? Raflarda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amcam Neler Oluyor? Raflarda

Amcam Neler Oluyor? Raflarda

Günışığı Kitaplığı’ndan soluksuz bir ilk gençlik polisiyesi daha...

Günışığı Kitaplığı’ndan soluksuz bir ilk gençlik polisiyesi daha… Macera ikinci kitapla devam ediyor!

Senarist ve yazar Sevgi Saygı’nın sevilen romanı “Babam Nereye Gitti”nin devam kitabı, okuru yine gerçeküstü öğeler ve gizemle örülü, heyecanla dolu bir maceraya davet ediyor. Kendilerini yine bir dizi tuhaf olayın içinde bulan Memo ve arkadaşı Derinsu’nun başı bu kez okulla da dertte. Memo’nun kendi dilinden anlattığı öykü, delikanlının yaşadığı değişime, büyümesine de tanıklık ediyor.

Ergenlik duygularının yarattığı iniş çıkışlarla mücadele eden Memo, çözmek zorunda kaldığı sıradışı olayların yanı sıra, hayatını yeniden kurmaya çalışan ailesi ve Derinsu’ya karşı gitgide güçlenen duygularıyla da uğraşıyor. Zamanın değeri ve emeğin anlamı üzerine, imgesel olduğu kadar etkili önermeler içeren kitap, güçlü kurgusu, inandırıcı kahramanlarıyla soluksuz bir dedektiflik romanı.

Kitabın Konusu

İlk macerada babasının yıllar önce nereye gittiğini bulmaya çalışan Memo, ailesini bir araya getirmenin mutluluğunu bir türlü yaşayamaz. Bir kardeşi olacağı haberine, amcasının tuhaf davranışları ve babasının sürpriz kararları da eklenince, Memo’nun canı iyice sıkılır. Üstelik, okulda sınıfın kabadayılarıyla başı yine derttedir. Bu da yetmezmiş gibi, Derinsu’ya karşı duyguları derinleşse de, hiçbir şey beklediği gibi gitmez...

False