GeriSağlık Ambalajlı Poşet Çayları Güvenli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ambalajlı Poşet Çayları Güvenli

Ambalajlı Poşet Çayları Güvenli
Abone Olgoogle-news

Açıkta satılan bitkilere dikkat!

Açıkta satılan bitkisel ürünleri yeterince iyi tanımadığımız için yanlış bitki satın alma ihtimalimiz çok yüksek. Bu sebeple sağlık açısından ortaya çıkabilecek riskler de oldukça fazla. Farmakoloji ve fitoterapi üzerine çalışmalar yapan Prof. Dr. Erdem Yeşilada, ülkemizde özellikle poşet çayların kullanımı hızla artarken güvenilir firmalar tarafından üretilen ambalajlı poşet çaylarını tercih etmemiz gerektiğini ifade ediyor.

Açıkta satılan bitkilerin bir standardı olmadığını dile getiren Yeşilada sözlerine şöyle devam ediyor: “Genel prensip olarak, bitkilerin içerisindeki etkili bileşiklerin bozulmaması için çay hazırlanırken bitkilerin doğrudan kaynatılmasından kaçınılır. Tükettiğimiz tüm gıdalar gibi çayların da kullanım miktarı ve doğru şekilde kullanımı yararları bakımından son derece önemlidir.

Bitkilerin sağlıklı özelliklerinden faydalanabilmek için bazı kötü tatların ve kokuların giderilmesi gerekebilir. Güvenilir firmalar, bazen etkiyi, bazen de tadı ve kokuyu desteklemek için her biri kendine özgü formülasyonlar geliştirmektedir. Her poşette aynı lezzeti ve sağlığı bulabilirsiniz. Poşet çayların hazırlanması son derece kolay ve pratiktir. Uygun büyüklükte kesildikleri için etkili bileşiklerin suya geçişi özellikle uçucu yağ içeren bitkiler için daha kolaydır.

Her bitki doğal yapısına göre farklı özellikler taşır. Bazıları fazla demlendiği takdirde acılaşır, bazıları da suda fazla bekletildiğinde şişer. Markalı ürünlerin ise her bitkinin özelliğine göre farklı miktarlarda poşetlenerek istenilen tatta olması sağlanır. Ambalajlı ürünlerin güvenilirliğinde her zaman doğru bitkiye ulaşabilirsiniz.”

Yeşilalda, ambalajlı poşet çayların depolama koşullarının, gıda güvenliği sistemlerine uygun olduğunu, hammaddelerin üretime geçmeden önce birçok analizden geçirilerek özel olarak formüle edildiğini, etkilerinin daha sağlıklı olduğunu ve güvenle tüketilebileceğini söylüyor.  

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle