GeriSağlık Alzheimer’den koruyor, unutkanlığı engelliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alzheimer’den koruyor, unutkanlığı engelliyor

Alzheimer’den koruyor, unutkanlığı engelliyor

Yatmadan önce bir bardak içilen havuç suyunun mucizevi faydaları…

Dr. Ömer Coşkun, akşam yatmadan önce içilecek bir bardak havuç suyu ile Alzheimer hastalığından korunabileceğini söyledi. Dr. Coşkun, bu hastalığın günümüzde maliyeti en yüksek hastalıklar arasında kalp ve kanserden sonra üçüncü sırada yer aldığını da belirtti.

Alzheimer hastalığının 65 yaş üzerindeki bireylerde yüzde 5 ila yüzde 10 oranında görüldüğüne dikkat çeken Coşkun, bu oranın 65 yaşından sonra gelen her 5 yılda ikiye katlanarak arttığını söyledi. Dr. Coşkun, en önemli belirtisinin günlük yaşamda işlevlerini etkileyecek düzeyde bellek kaybı olduğunu vurgulayarak, “Alzheimer hastaları, günlük yaşam işlevlerini yerine getirmekte zorluk çekerler. Bu hastalar bir süre sonra basit kelimeleri dahi akıllarına getirmekte zorluk yaşamaya başlarken, kişilik değişiklikleri gösterme ve alışılagelmiş işlerinden ve sorumluluklarından kaçma gibi eğilimlerde görülür. Genel olarak düşünme becerisinde güçlük, zaman ve mekanları karıştırma, karar vermekte güçlük çekme gibi durumlar Alzheimer’in en belirgin hastalık belirtilerinin başında gelmektedir” diye konuştu.

HEM SAĞLIKLI HEM DE LEZZETLİ HAVUÇLU VE BEZELYELİ KARNABAHAR YEMEĞİNİN TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

Unutkanlığın çözümü için birebir

Dr. Ömer Coşkun, taze sıkılmış bir bardak havuç suyunun içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilerek akşam yatmadan önce içilmesi gerektiğini belirtti. Dr. Ömer Coşkun, “Bu formülün unutkanlığın çözümü için birebir. İkinci tavsiyem ise ceviz. Cevizin beyin sağlığı açısından takdire şayan bir yeri var. Haftada en az 2-3 defa kabuklu ceviz yemek hafızayı kuvvetlendirecektir” dedi.

İHA

False