GeriEtkinlikler Altın Karagöz'ün 25. Yılı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın Karagöz'ün 25. Yılı

Altın Karagöz'ün 25. Yılı

Uluslararası Halk Dansları Yarışması, yarın Bursa’da başlıyor.

7- 12 Temmuz tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek, barışın ve kardeşliğin sembolü Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, farklı ulusları kaynaştırmak, ulusların kardeşliğini simgelemek ve dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla 25. yılında da sevenleriyle buluşuyor.

Bu sene toplam 39 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmada farklı ülkelerden gelen yüzlerce temsilci kendi kültürlerini ve halk danslarını gün boyunca sergileme fırsatı bulacak. 7 Temmuz Perşembe günü saat 18.30’da ülke dansçılarının kortej yürüyüşü ile başlayacak olan yarışma bir hafta boyunca Bursa’nın kent merkezi ve yakın çevresinde yapılacak olan dans gösterileriyle devam edecek. Ev sahibi olarak ülkemizin yarışmaya dahil olmadığı etkinlik, yarışmanın ana sahnesi olan Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 12 Temmuz günü jürinin yapacağı değerlendirme sonrasında “Altın Karagöz”ü almaya layık görülen ülkenin belirlenmesiyle son bulacak.

Ülkemizin turistik zenginlikleri, konukseverliği ve kültürel değerleri ile uluslararası alanda tanınmasını sağlayan ve yurdumuzun uluslararası tanıtımında aktif bir misyon üstlenen bu etkinlik, her sene büyük bir coşkuyla takip edilen kültürel bir etkinlik olma özelliğini taşıyor.

False