GeriEtkinlikler Altın Havan 2017’de ödüle layık görüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın Havan 2017’de ödüle layık görüldü

Altın Havan 2017’de ödüle layık görüldü

Anne bebek ürünleri sektöründe Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yerli üreticisi olan Burda Bebek-Wee Baby, bu yıl Sakarya’da faaliyete geçen yeni fabrikasıyla ödül almaya hak kazandı. Eczacılık sektörlerinin en prestijli ödüllerinden biri olan “Altın Havan”da “Yatırım Ödülü” ne layık görülen Burda Bebek-Wee Baby, Aralık ayında düzenlenecek törenle ödülünü alacak.

Eczacılık sektörünün önde gelen dergilerinden Eczacı Dergisi’nin 2010 yılından bu yana düzenlediği “Altın Havan Ödülleri”nin 2017 yılı sahipleri belli oldu. İlaç ve eczacılık sektörünün birbirini tamamlayan tüm birimlerinin çalışmalarına güç katmak amacıyla sektördeki yeniliklerin ve gelişmelerin takip edilerek değerlendirildiği “Altın Havan Ödülleri”nde Burda Bebek-Wee Baby 2017 yılında Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçirdiği yeni üretim tesisiyle ‘’Yatırım’’ ödülüne layık görüldü.

“YENİ YATIRIMIMIZLA ÜRETİM KAPASİTEMİZİ YÜZDE 100 ARTIRDIK”

Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, yeni yatırımlarıyla bu ödülü almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Wee Baby, hammaddeden başlayarak üretiminin yüzde 90’nını kendisi yapan dünyanın sayılı firmaları arasında yer alıyor. Annelere ve bebeklerine uluslararası standartta ürünler üretmek ve bu ürünleri annelerimize ve bebeklerine hem fiyat hem de erişilebilirlik açısından ulaşılabilir kılmak firma olarak en önemli amacımız. Tüm üretim lokasyonlarımızı bu amaçla 15 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan yeni modern tesisimizle tek bir çatı altında topladık. Yeni yatırımımızla birlikte 25 milyon olan üretim kapasitemizi yüzde 100 artırarak 2 katına çıkardık. Artan kapasitemiz ile lojistik ve Ar-Ge çalışmalarımız daha da hız kazandı. Anneler ve bebeklerinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bizi hedefimize taşıyacak organik büyümenin yanı sıra bünyemize yeni markalar katmak için satın alma fırsatlarını da ayrıca değerlendiriyoruz. Kısa bir süre önce bu amaçla anne ve bebek ürünleri üreten MYCey firmasının yüzde 55 hissesini de devraldık.”
Eczacılık sektörünün duayenlerinden oluşan bir jüriyle “Altın Havan” ödülü almaya hak kazanan firmalara ve isimlere 15 Aralık Cuma günü Shangri-La Bosphorus Hotel’de düzenlenecek törenle ödülleri takdim edilecek.

False