Geriİsimler Sözlüğü Ala isminin anlamı nedir? Ala ne demek? Ala adının özellikleri, analizi ve kökeni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ala isminin anlamı nedir? Ala ne demek? Ala adının özellikleri, analizi ve kökeni

Ala isminin anlamı nedir? Ala ne demek? Ala adının özellikleri, analizi ve kökeni

Günlük hayatta kullanılan bazı kelimeler bazen insanlar tarafından çocuklarına isim olarak konulabilmektedir. Böyle kelimeler birkaç anlamı olan kelimeler olabildiği gibi tek bir anlama da sahip kelimeler olabilmektedir. İnsanlar günümüzde çocuklarına isim verirken genellikle iki ismin bir arada olmasına özen göstermektedirler. Ala ismi de son zamanlarda popüler olan isimlerden biri olarak insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Peki, Ala isminin anlamı nedir? Ala ne demek? Ala adının özellikleri, analizi ve kökeni ne olmaktadır? İşte, Ala ismi ile ilgili merak edilen hususlar.

Ala ismi, özellikle kız çocuklarına konulan bir isim olmaktadır. Eskiden beri kullanılan Ala ismi halk arasında bir rengi ifade etmek için söylenmektedir.

 Ala İsminin Anlamı Nedir? Ala Ne Demek?

 Ala ismi birden fazla anlamı bulunan bir isim olmaktadır. Ala, karışık renklere sahip olan, kestane rengine benzeyen, benekleri bulunana ve tam olgunlaşmamış ürünler için kullanılan bir isim olmaktadır.

 Ala İsminin Özellikleri

 Ala ismini taşıyan kimseler bulundukları ortamda insanlar arasında liderlik yapabilirler. Her konuda kendilerine ait düşüncelere sahiptirler. Sorumluluk almaktan korkmazlar. Olaylar karşısında soğukkanlı davranarak daha doğru kararlar alabilirler. Dürüst ve güvenilir özellikleri baskın olan insanlardır.

 Ala İsminin Analizi

 Ala ismi üç harften oluşmaktadır.

 A: Enerjileri yüksek insanlardır.

 L:Yetenekli kişiler arasındadırlar. Sanatla ilgilenmeyi severler.

 A:Mantıklarıyla hareket ederler.

 Ala İsminin Kökeni

 Ala ismi, Türkçe kökenli olmaktadır.

 Ala İsminin Yanına Yakışan İsimler

 Ala isminin yanına; kızlar için Elif, Fatma, Buse, Eda erkekler için de Ahmet, Hüseyin, Turgut ve Ozan gibi isimler konulmaktadır.

 Ala İsmi Kur'an'da Geçiyor mu?

 Ala ismi Kur'an'da geçen isimler arasındadır.

False