GeriSağlık Akne izlerinden çatlaklara her derdin çaresi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akne izlerinden çatlaklara her derdin çaresi

Akne izlerinden çatlaklara her derdin çaresi

Günümüzde kullanılan en etkili tedavilerden biri...

Kök hücre uygulama alanları tıbbın her alanında giderek yayılıyor. Benzer şekilde estetik cerrahide de pek çok tedavi başlığına girmiş durumda. Yüz gençleştirme, dekolte estetiği, el gençleştirme, akne izleri, çatlaklar, meme büyütme, meme dirileştirme, popo büyütme, bacak kalınlaştırma, çocuk felcine bağlı bacak sekellerinin düzeltilmesi, çarpık bacak düzeltme, genital gençleştirme, saç ekimi bunlar arasında sayılabilir.

KÖK HÜCRE ELDE EDİLMESİ NASIL BİR SÜREÇ?

Kök hücreyi artık çok kolay ve hızlı elde etmek mümkün. Yağ dokusunda bol miktarda bulunuyor. Yağ dokusu bol miktarda uyuyan kök hücre içeririr. Bu kök hücrelerin uykuda olmasının beden için önemi büyüktür. İçlerinde bulunan DNA yapısı bu tür uykuda hücrelerde korunur. Bu açıdan bakıldığında bunlar kaliteli, bozulmamış hücrelerdir. Bu hücreler bedenin acil durum rezervleridir. Öncelikle enjektörlere 40-150 gram kadar yağ alınıyor. Özel bir cihaz ya da laboratuvarda enzim kullanılarak yaklaşık bir saat içinde ikiyüz milyona kadar kök hücre elde ediliyor.

ELDE EDİLEN KÖK HÜCRE NASIL UYGULANIYOR?

Kök hücre yapılacak işleme göre farklı karışımlar hazırlanıyor. Hacim verilecekse yüksek oranlarda yağ karışımı hazırlanırken, tamir ve gençleştirme için düşük oranlarda yağ karışımı hazırlanır.

KÖK HÜCRE NASIL ETKİ GÖSTERİYOR?

Bunlar son derece yetenekli hücrelerdir. Uygun sinyalle her grup hücreye dönüşme yetenekleri vardır. Plastisite adı verilen bu özellikleri ile kök hücrelerin enjekte edildiği yeri onarır.

KULAK ARKASINDAN ALINAN KÖK HÜCRELERDEN FARKI NEDİR?

Kulak arkasından alınan hücreler fibroblast olup görüntüleri benzese de gerçek kök hücrelerin özelliklerini sergilemezler. Örneğin, verilen yerdeki dokuya değişip onarmazlar.

Sıklıkla yanlış bilinen PRP ise daha çok uyarıcı faktörlerdir, kök hücre değillerdir.

False