GeriEtkinlikler Akbank Sanat’ta sahne dansçıların
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akbank Sanat’ta sahne dansçıların

Akbank Sanat’ta sahne dansçıların

Üç ayrı dans gösterisiyle izleyicilerini bekliyor.

Akbank Sanat, 8 Mart ve 22 Mart’ta Uri& Johan ile Yolculuk, 5 Duyu ve Hızlı Hareket isimli üç ayrı dans gösterisine ev sahipliği yapıyor.

Uri & Johan ile yolculuk 

Uzun yıllardır birlikte çalışan ve 2003 yılından bu yana dünyaca ünlü uluslararası pek çok dans grubunun koreografisini gerçekleştiren Uri Ivgi ve Johan Greben’in geçtiğimiz ay Akbank Sanat’ta gerçekleştirdikleri atölye çalışması sonucu hazırlanan Uri & Johan ile Yolculuk, izleyiciyi tutkulu ve teatral bir yolculuğa çıkarıyor.

5 duyu

Bazen beş duyu yetersiz kalır, sadece beş duyuyla sınırlayıp programladığımız hücrelerimizde sınırı aşmak, hayatta yeni yaşam çiçekleri açtırır. Böylece tümümüz sonsuzluğu duyarız. Koreografisini Önder Çevik’in yaptığı 5 Duyu’nun müzikleri Nils Frahm’a ait. Dansçılar ise Gizem Bilgen ve Önder Çevik.

Hızlı hareket

Koreografisini Heidi Vierthaler’in yaptığı Hızlı Hareket, bilinmeyen bir bölgeye adım atıp, içinde bulunduğunuz atmosferin sizi öngöremediğiniz hislere ve bilinmeyen yerlere sürüklemesi, yeni tanışan insanların zamanla birbirleri hakkında yeni şeyler öğrenmeye başlamalarını anlatıyor. 

Etkinlik programı 

8 Mart 2013, Cuma   

22 Mart 2013, Cuma

Adres: İstiklal Cad. No: 8, Taksim / İstanbul       

www.akbanksanat.com

False