GeriEtkinlikler Aile Bütçenizi Planlayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aile Bütçenizi Planlayın

Aile Bütçenizi Planlayın

Her ay sıkıntı ve stres yaşamak istemiyorsanız aile bütçenizi planlamaya başlayın.

Her ay sıkıntı ve stres yaşamak istemiyorsanız aile bütçenizi planlamaya başlayın. Yaşam standardınızı da düşürmeden, tasarruf edebileceğiniz bu fikirleri mutlaka uygulamaya geçin.

Alışverişe Yalnız Çıkın

Alışverişe özellikle çocuklarınız olmadan yalnız çıkmalısınız. Çocuklar mutlaka her gördüklerini isteyeceklerdir. Bu da sizin hem zamanınızı, hem enerjinizi hem de bütçenizi olumsuz yönde etkilemesine sebep olacaktır.

Ayrıca alışveriş mağazalarındaki tuzaklardan da kaçının. Gerçekten ihtiyacınız olmayan ürünlere indirimde olduğu için boşuna para harcamayın. 

Mutfak Alışverişinizi Kendi Mahallenizden Yapın

Eğer güvenilir bir yerden yiyecek ve içeceklerinizi almak istiyorsanız, bildiğiniz manavları ve kasapları tercih edin. Marketlerde satılan ürünlerden hem daha uygun fiyata satın alabilir hem de pazarlık etme imkanı bulabilirsiniz.

Sebze ve Meyvelerinizi Kendiniz Yetiştirin

Domates ve biberinizi yetiştirmek sizin elinizde. Bunun için bahçeli bir evinizin olması şart değil. İstedikten sonra balkonunuzda hatta mutfak pencerenizin içerisinde bile sebze ve meyvenizi yetiştirmeniz mümkün. 

Böylelikle hem tasarruf etmiş olursunuz hem de çocuklarınıza hormonsuz, organik besinler yedirebilirsiniz.

Yiyecekleri Pişirdikten Sonra Dolapta Saklayın

Yemekten sonra her kalan yiyeceği çöpe dökmeyin. Çocuklarınızın yemediklerini poşet ya da kaplara koyup dondurucuda saklayın. Tabii ki dolapta her yemeği saklamanız mümkün değil; ayrıca yiyeceklerinizi en fazla 1,2 gün içerisinde tüketin. 

Tüm bu önerileri uygulamaya başlarsanız daha planlı ve bilinçli alışveriş yapabileceksiniz. Böylece aile bütçenizde ne kadar tasarruf ettiğinizi siz de göreceksiniz. 

False