GeriEtkinlikler Adını tarihe altın harflerle yazdırdı: “Kipri”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adını tarihe altın harflerle yazdırdı: “Kipri”

Adını tarihe altın harflerle yazdırdı: “Kipri”

Önce "kipri", sonra "kahraman" olan kirpi Azmi'nin hikayesi!

Azmi'nin mahallesinde bütün kirpilerin gitmeye can attığı bir park vardı. Parkın önündeyse vızır vızır işleyen bir cadde... Ah ne zordu caddeden karşıya geçmek! Arabalar, bisikletler, kamyonlar, hepsi kirpiler için hayati tehlike taşıyordu. Azmi ise karşıdan karşıya geçmek için güvenli bir yöntem bulabileceğine inandı. İnsanları izledi, azmetti ve Azmi'nin azmi trafiği yendi!

Hayvan hikayeleriyle çok sevilen İngiliz yazar Dick King-Smith’in klasikleşmiş kitaplarından biri olan Kipri, şimdi Türkçe'de! Karşıdan karşıya geçmenin güvenli bir yolunu arayan cesur kirpi Azmi ne kadar zor bir işe kalkıştığını hemen anlar. Daha ilk denemesinde başından büyük bir darbe alır, konuşması bozulur, kelimeler ve harfler birbirine karışır. Azmi ‘kirpi’ değil ‘kipri’dir artık. “Başım çok ağrılı şiddetliyor,” der ailesinin yanına döndüğünde. Sonra müjdeyi verir: “Caddelerin insandan geçtiği yeri buldum!” Fakat ne yazık ki insanların caddeden geçtiği yerlerin çoğu kirpiler için güvenli değildir. Azmi’nin bütün seçenekleri bir bir denemesi gerekecektir. Azmi azmeder, sonunda doğru yeri bulur ve adını tarihe altın harflerle yazdırır!

Kipri, maceralı ve komik hikayesiyle çocukların gönlünü fethedecek. Sayfadan sayfaya geçerken meraklanacak, önce ‘kipri’, sonra ‘kahraman’ olan Azmi’nin hikayesiyle çok eğleneceksiniz. 

False