GeriEtkinlikler Adana’da Tiyatro Festivali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adana’da Tiyatro Festivali

Adana’da Tiyatro Festivali

Seyhan Nehri'nde sanat akacak!

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde açılışı yapılacak ve bir ay sürecek festival, yerli ve yabancı grupların etkileyici performansları ile Adana’da sanat rüzgarları estirecek.

13’üncü Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, İtalyan grup Studio Festi’nin Seyhan Nehri üzerinde gerçekleştireceği görkemli gösterisi ile perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Festival’in açılışında sergiledikleri nefes kesen gösterileriyle Adana halkının sevgisini kazanan İtalyan Studio Festi grubu, bu yıl da Seyhan Nehri üzerinde “Suyun Senfonisi” adlı göz alıcı bir gösteri sunacak. 28 Nisan’a kadar sürecek olan Festival, bir ay boyunca yerli ve yabancı 17 tiyatro grubunun oyunları ile Adana’da tiyatro baharı yaşatacak.

Adana’da Tiyatro Festivali
 
Adana’da Tiyatro Festivali

Kült Hikayeler Adana’da Buluşuyor

Festival kapsamında Kazakistan’dan Gabit Musrepov Devlet Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Cengiz Aytmatov’un unutulmaz eseri “Selvi Boylum Al Yazmalım” ile Romanya’dan “Radu Stanca” Sibiu Ulusal Tiyatrosu “Electra” ile Rusya’dan Vakhtangov Tiyatrosu “Enigma Çeşitlemeleri” ile Şili’den Plankton Kollektif Tiyatrosu “Cura Tato Cinayeti” ile Litvanya’dan Anzelika Cholina Dans Tiyatrosu “Anna Karanina” ile Adanalılarla buluşacak.

Festival, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri”, “Kerbela” ve “Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları”ndan Onbir Tablo”; İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Ölüleri Gömün”; Tiyatro Kare’nin “Leyla’nın Evi”; İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Alevli Günler”; BKM Oyuncuları’nın “Kadın İle Memur”; Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı”; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun “İntiharın Genel Provası” ve Dostlar Tiyatrosu’nun “Azizlikler (Ne oluyor bize?)” oyunlarına da ev sahipliği yapacak.

28 Nisan’da sona erecek Festival’in kapanışında, Hollandalı Close Act grubunun “Malaya” adlı gösterisi ile Adana sokakları, hayal aleminden çıkmış gibi bir karnavala sahne olacak.

www.sabancivakfi.org

False