GeriEtkinlikler 300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak

300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak

Konser biletinden elde edilen gelirin tamamı Barış için müzik vakfına aktarılacak!

Mümkün olduğu kadar çok sayıda çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlayarak barışın sesini müzikle duyurmak için çalışan Barış İçin Müzik Vakfı, 2015’te 10. yaşını kutluyor. Bugüne dek müziğin mucizevi gücüyle 5 bine yakın çocuğun yaşamını değiştiren Barış İçin Müzik Vakfı, 10. yıl kutlamasını 15 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde özel bir konserle gerçekleştirecek.

Konserde, Barış için Müzik Vakfı’nın farklı düzeylerdeki orkestraları Vivaldi (7-12 yaş), Mozart (10-18 yaş) ve Beethoven (14-19 yaş) Orkestraları’nı, beş farklı şef yönetecek. Vakfın sanat yönetmeni Sascha Goetzel, sürekli şefi Samuel Matus, vakıf eğitmenlerinden Özmen Genç, hem Barış için Müzik Beethoven Orkestrası üyesi olan hem de Vivaldi Orkestrası eğitmenliğini sürdüren Nihan Türkyılmaz (viyola) ile Ebru Kara (keman) sahnede şef olarak yer alacak.

300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak

Konserin konuk orkestrası ise Barış İçin Müzik Vakfı’na benzer bir modelle çalışmalarını sürdüren Eskişehir Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası olacak. 300 çocuğun aynı sahnede buluşacağı konser repertuarında Mozart, Vivaldi, Brahms, Strauss gibi bestecilerin eserleri yer alacak. Konser programın detayları önümüzdeki günlerde barisicinmuzik.org web sitesinden açıklanacaktır.

KONSER BİLETLERİNİN SATIŞINDAN SAĞLANACAK GELİRİN TAMAMI BARIŞ İÇİN MÜZİK VAKFI’NA AKTARILACAK

Barış İçin Müzik Vakfı’nın 10. Yıl konserinin biletleri Biletix satış kanalları ve zorlucenterpsm.com üzerinden temin edilebilir. Konser biletleri 100 TL, 80 TL, 60 TL; 40 TL ve 25 TL olacak. Konser biletlerinin satışından sağlanacak gelirin tamamı Barış için Müzik Vakfı’na bağışlanacak.

BARIŞ İÇİN MÜZİK HAKKINDA

Mimar Mehmet Selim Baki ve Yeliz Baki tarafından başlatılan Barış İçin Müzik mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamayı ve sanata katılım önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyor. Bugüne kadar 5 bine yakın çocuğa ücretsiz müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik, 2012’de 29 Avrupa ülkesinin içinde yer aldığı Sistema Europe’un kurucu üyelerinden biri oldu ve çalışmaları Sistema Europe’un “en iyi uygulamalarından” biri olarak değerlendirildi. Barış İçin Müzik, Haziran 2014 tarihinde El Sistema’nın kurucusu Jose Antonio Abreu ve Fundamusical Simón Bolívar Müzik Vakfı direktörü Eduardo Méndez ile imzalanan “dostluk” anlaşmasıyla resmen El Sistema’nın bir parçası olarak kabul edildi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 2013 yılından bu yana Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurumsal destekçiliğini üstleniyor ve Lale Kart Üyelik Programı ile de bu oluşuma eğitim desteği veriyor. Barış İçin Müzik Vakfı’na 2014 yılı itibariyle ALLİANZ öncü kurumsal destekçi olarak destek vermeye başladı. 

False