GeriEtkinlikler 3. İstanbul Edebiyat Festivali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3. İstanbul Edebiyat Festivali

3. İstanbul Edebiyat Festivali
Abone Olgoogle-news

İşte festival etkinlik programı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesinin iş birliğiyle düzenlenen “3. İstanbul Edebiyat Festivali”, 5–10 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Festivalin tanıtımına ilişkin Adamar Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Öztürk, belediye olarak her türlü sanatsal faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, yılda 2 bin etkinlik gerçekleştirdiklerini ve bunun yaklaşık 500'ünün edebiyat üzerine olduğunu söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ural da İstanbulluları “Gelin tanış olalım” diyerek, 5 ile 10 Aralık tarihleri arasında Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi'nde gerçekleştirilecek “3. İstanbul Edebiyat Festivali”ne davet etti.

Edebiyat şöleninde atölye çalışmalarından açık oturum ve panellere, film gösterimlerinden konserlere kadar 20 farklı etkinliğin yer aldığını belirten Ural, etkinliğe 44 sanatçı ve bilim insanının katılacağını ve paylaşılan her şeyin çoğalacağı anlayışıyla gerçekleştireceğini kaydetti.

Ural, bu etkinlikte Oğuz Atay'ın daktilosuyla Mehmet Akif Ersoy'un el yazmalarının bir araya geleceğini söyledi.

Festival etkinlik programları

5 Aralık Pazartesi günü “Mehmet Akif Ersoy” ve “Oğuz Atay” sergilerinin açılışı, roman atölye çalışmaları, “Sahne Geri(ci)sinden Bir Vaaz Bir Diyalog” kitabı üzerine söyleşi ve Ertuğrul Erkişi konseri gerçekleştirilecek.

6 Aralık Salı günü “Üç Medeniyet Havzası: Destan, Kıssa, Hikaye” adı altında hikaye atölyesi, “Edebiyat Sosyolojisi” paneli, “Cyrano de Bergerac” filminin gösterimi olacak.

7 Aralık Çarşamba günü şiir atölyesi, “İnternet ve Edebiyat” paneli, kültür sanat editörlüğü atölyesi yapılacak.

8 Aralık Perşembe günü çocuk edebiyatı atölyesi, “Edebiyatımızda çeviri” paneli, “Sinema ve Edebiyat Uyarlamaları” paneli yapılacak.

9 Aralık Cuma günü deneme atölyesi, “Şehir Yazarları” paneli yapılacak.

10 Aralık Cumartesi günü “Edebiyatımızda Hatırat” paneli, “2011 Yılında Türk Edebiyatı” açık oturumu yapılacak festival, bu yılın “Edebiyat Mevsimi Büyük Ödülleri”nin sahiplerini bulmasıyla sona erecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle