GeriSağlık 21 yaşında 11 tane çocuğu var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

21 yaşında 11 tane çocuğu var

21 yaşında 11 tane çocuğu var

Genç anne tüplerini bağlatmasına rağmen son doğumunda beşiz dünyaya getirdi.

Henüz 21 yaşında olmasına rağmen 7 yılda 11 çocuk doğuran Gazzeli Mimet-El Bataş, zor şartlar altında çocuklarını büyütmeye çalışıyor. Gazzeli genç anne son doğumunda beşiz dünyaya getirdi.

Kendisiyle röportaj yapan muhabirin sorularını cevaplayan Gazzeli genç anne Nimet El-Bataş, 14 yaşında evlendiğini, arka arkaya gerçekleştirdiği dört doğumundan dört kız çocuğu dünyaya getirdiğini söyledi. Ailesinin soyadını taşıyacak bir erkek çocuğu dünyaya getirme özlemiyle tekrar hamile kaldığını ifade eden Bataş, biri kız biri erkek olmak üzere Allah'ın kendisini ikiz çocuklarla rızıklandırdığını ifade etti.

Tüplerini bağlatmasına rağmen beşiz doğurdu

"6 çocuktan sonra tüp bağlatma işlemi gerçekleştirdim ancak Allah'ın takdiri, beşiz çocuğa hamile kaldım" diyen Bataş, doktorlarından beşiz çocuğa hamile kaldığı haberini aldığında büyük bir şok yaşadı. İçinde bulundukları zor ekonomik şartlar altında çocukları doğurmanın imkansız olduğunu düşünerek çocukları aldırmaya karar verdi. Ancak bebekler 3 aylık olduğu için kürtaj olamadı.

Nimet El- Bataş, "Erken doğum sebebiyle çocuklarımın sağlık durumu kötü. Her birinin özel bakıma ihtiyacı var. Doktorlar, bebeklere gün aşırı bir kutu prematüreler için olan süt içirilmesi gerektiğini söyledi. Sütlerin bir kutusu 13 dolara satılıyor ve eşim ayda 200 dolar maaş alıyor. 11 çocuğum var" dedi.

Beşizleri özel bakıma muhtaç

Yardım alma amacıyla yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına başvurduğunu ve hiçbir olumlu sonuç alamadığını dile getiren Baba Bataş da "5'i özel bakıma muhtaç, 11 çocuğa bakmam gerek ancak ayda 200 dolar maaş alıyorum ve 2000 yılındaki El-Aksa İntifadası'nda bacağımdan yaralandım" diye konuştu.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a seslenen Baba Ataş, "En azından 5 bebeğimin içmesi gereken sütler konusunda bize yardım edilsin" talebinde bulundu.

AA

False