GeriKişisel Bakım 2013 yaz makyaj trendleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2013 yaz makyaj trendleri

2013 yaz makyaj trendleri

Bu sene makyajda 60’lar rüzgarı esecek!

“2013 yaz makyaj trendlerinde dikkat etmeniz gereken tek kural yüzünüzde bir tek bölgeyi vurgulamak” diyen Mavi Ojeli Kız Blog Yazarı, 2013 yazının makyaj trendlerini anlattı.


Bu yaz makyajda başrolde gözler var

2013 yaz makyaj trendleri

Metalik göz farları ile gözlerimizi ışıldatıp eyeliner ile vurguyu tamamlıyoruz. Bu makyajda teni arka planda bırakıp hafif bir allık ve nude bir ruj uyguluyoruz ki gözler ön planda kalsın.


Neon renkler yine moda

2013 yaz makyaj trendleri

Neon renkler bu sene de gözler ve dudaklarda! Göz makyajında neon bir pembe farı tek başına uygulayıp kirpiklerde de aynı renk maskarayı kullanmak çok moda ve yaza çok uygun. Cildimiz gene arka planda kalıyor.

Vurgu her zaman tek bir noktada olmalı! Neon pembe ruj kırmızının da önünde. Her yerde pembe var. Gözler, kirpikler ve dudaklar... Hafif pembe allıklar yanakların vazgeçilmezi.


Ciltte ise iki trend göze çarpıyor

2013 yaz makyaj trendleri

Yazın vazgeçilmezi bronz makyaj her zamanki gibi trend. Ama bu sefer soluk, taze ve aydınlık bir cilt makyajı da moda. Ciltte tamamen nude görünüm birçok ünlü modacının defilesinde başroldeydi. Hatta kirpiklerin bile boş bırakıldığı, sadece açık pembe bir allıkla günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.


60’lar rüzgarı

2013 yaz makyaj trendleri

60'lar esintisi 2013 yaz sezonunda da etkisini devam ettiriyor. Kalın bir eyeliner ile tamamlanmış dumanlı göz makyajı ve nüde dudaklar. Saçlarda da bantlar, tokalar ve 60'lara özgü modellerle tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Gelin makyajında da 60'lar stili çok popüler, yazın evleneceklerin aklında bulunsun.


Grunge akımı

2013 yaz makyaj trendleri

Bir diğer dönem trendi ise 90'ları sallayan Grunge akımı. Kirli ve eski görünümlü anlamına genel Grunge stilini bronz bir farla kontürlediğiniz göz kapaklarınızı, göz altlarına sürüp dağıttığınız siyah göz kalemiyle yakalayabilirsiniz. Cilt makyajında ise aşıra kaçmadan bronz bir allıkla çene kemiklerinizi belirginleştirin.


Gözlerde blok renkler!

2013 yaz makyaj trendleri

Bu sezonun ilginç akımlarından biri göz makyajınızda iki farklı parlak farı blok olarak uygulamak. Üst üste uyguladığınız iki farı fazla dağıtmadan kullanabilirsiniz. Bu trendi iki renk eyeliner ile de uygulayabilirsiniz.


Kaşlarınızı özgür bırakın

2013 yaz makyaj trendleri

Kalın kaşlar birkaç sezondur olduğu gibi bu sene de revaçta. Kaşları gene özgür bırakıyoruz.


Çılgın gözler!

2013 yaz makyaj trendleri

Abartılı ve ilginç eyeliner şekilleri, çılgın takma kirpikler ve göz üzerine yapıştırılan taşlar gözlerimizi bir mücevhere dönüştürecekler. Bu trend daha çok gece makyajlarına uygun.


CC krem

2013 yaz makyaj trendleri

2013'te BB krem çılgınlığı yerini CC kremlere bırakıyor. CC kremler daha dengeli bir cilt tonu ve aydınlık vaat ediyorlar.


Neon dudaklar

2013 yaz makyaj trendleri

Neon dudaklar geçen sezondan transfer olan trendlerden. Nude bir makyaj ve dudaklarda patlayan neon pembeler, kırmızılar ile yazın göze çarpabilirsiniz. Gözleri öne çıkardığınızda ise nude tonda rujlar veya soluk pembe mat rujlarla makyajını tamamlayabilirsiniz.  

False