GeriEtkinlikler 200 bini aşkın kadın sporun gücünü kanıtlayacak!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

200 bini aşkın kadın sporun gücünü kanıtlayacak!

200 bini aşkın kadın sporun gücünü kanıtlayacak!

Dünyanın önemli noktalarında düzenlenecek Nike Women’s Etkinlik Serisi’nin detayları.

Toplam 200 bini aşkın kadın, dünyanın önemli noktalarında düzenlenecek Nike Women’s Etkinlik Serisi’nde buluşmaya hazırlanıyor!

Nike Women’s Etkinlik Serisi’ni lanse eden Nike, yeni yılla birlikte mücadeleyi seven kadınlar için yeni bir fırsat sunuyor. Kadınlar için özel tasarlanan “Nike Women’s Race Serisi” ve “N+TC Tour”, 2015 yılında rotasını aralarında İstanbul’un da bulunduğu Toronto, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın önemli şehirlerine çeviriyor. Marka, dünyanın her yanından 200.000’den fazla kadını, yüksek enerjili koşu ve antrenmanlardan oluşan etkinlikleriyle, sporun gücünü kanıtlamaya ve deneyimlemeye davet ediyor. Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan 8 Mart’ta Japonya’daki Nagoya Kadınlar Maratonu ve Çin’deki N+TC Tour Şanghay ile başlayacak etkinlik serisi, sonbaharda San Francisco’da düzenlenecek Nike Women’s Yarı Maratonu ile sona erecek.

Nike Women’s Etkinlik Serisi öncesinde sporcular, başarı hedeflerine hazırlanmak için iPhone ve Android platformlarındaki Nike+ Running ve Nike+ Training Club uygulamalarından “elit antrenman” programlarına erişebiliyor. Sınıfının en iyisi olan uygulamalar, 65 milyon kadından oluşan sosyal topluluğu, Nike’ın en iyi antrenörleriyle buluşturuyor.

200 bini aşkın kadın sporun gücünü kanıtlayacak

Nike Women’s Race Serisi

Nike Women’s Race Serisi, dünyada kadınlar için tasarlanan en büyük yarış serisi olacak. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu, Toronto, Londra ve Hong Kong gibi 20 büyük şehirdeki muhteşem parkurlarda, 10 kilometreden yarı maratona kadar çeşitli mesafe seçenekleriyle sunulacak yarışlar, her seviyeden koşucuyu sınırlarını zorlaması için motive edecek. Her yarış, kadın koşuculardan oluşan küresel bir topluluğu buluşturmanın yanı sıra, heyecan verici yeni parkurlar, koşuculara özel hizmetler, elit sporculara, müzik ve yerel kültürel bağlantılara erişim gibi seçenekler de sunacak. Yarışı tamamlayan tüm kadınlara, katıldıkları şehrin adını taşıyan birer madalya verilecek.

N+TC Tour

Nike+ Training Club Tour, Şanghay’dan Stockholm’e, aralarında İstanbul’un da bulunduğu 12 şehrin önde gelen antrenörlerinin liderliğinde gerçekleştirilen, 5 saatlik etkileyici ve eğlenceli bir programdan oluşacak. Etkinlik, dünyanın dört bir yanından kadın sporcuları, yeni fitness deneyimi ve topluluklarıyla tanıştıracak. N+TC Tour’un Nike+ Training Club antrenmanı kapsamında, Tabata interval çalışması, yoga, spinning ve sporcunun yüksek enerjili bir ortamda fitness sınırlarını test etmek için hazırlanan eğitim kampı egzersizleri yapılacak. Örneğin sporcular, önce bir açılış performansı ve 45 dakikalık Nike+ Training Club antrenmanı, ardından küçük gruplar halinde fitness egzersizleri ve kapanış performansıyla unutulmaz bir deneyim yaşama imkanı bulacak. Kadınlar, her bir durakta farklı bir program sunacak etkinlik serisindeki antrenmanları sosyal medyada @nikewomen hashtag’i ile veya Nike+ Training Club aplikasyonunu indirerek takip edebilecek.

200 bini aşkın kadın sporun gücünü kanıtlayacak

Küresel Fitness Topluluğu bir araya geliyor

Nike Women’s Etkinlik Serisi, markanın küresel spor topluluğu içindeki atletleri motive etme, onlara ilham verme ve etkileşim içinde olmalarını sağlama vizyonunu genişletiyor.

Nike+ Running App koşucuların egzersizlerini izlemelerine ve antrenman boyunca motivasyonlarını korumalarına yardımcı oluyor. Uygulama, koşulan mesafeyi, hızı, süreyi, harcanan kalori ve NikeFuel’ı takip ediyor. Bunun yanında sosyal medya paylaşımı; gerçek zamanlı sesli geribildirim, ekstra motivasyon için bir Nike+ PowerSong seçme, arkadaşlarla Nike+ yarışlarında rekabet etme gibi motive edici seçenekler de içeriyor.

Nike+ Training Club App ise birçoğu N+TC Tour’a da katılacak uzman Nike antrenörleri tarafından tasarlanan 100’ü aşkın vücut egzersizini içeriyor. Kadınlar için N+TC uygulaması şimdiye kadar dünya genelindeki ülkelerin %94’ünde, 16 milyondan fazla indirildi. Yenilenen arayüzüyle daha kolay ve eğlenceli yöntemler içeren ve Türkçe kullanım seçeneği de sunan uygulama, kadınların arkadaşlarını motive etmesine, kendi başarılarını ve hedeflerini onlarla paylaşmak için bağlantı kurmasına, ayrıca Instagram, Facebook ve Twitter’a fotoğraf yüklemesine imkân veriyor. Yepyeni Nike Sport Feed, kadınların arkadaşlarının yanı sıra N+TC App topluluğuyla da bağlantısını sürdürmesini sağlıyor.

False