GeriEtkinlikler 18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri
Abone Olgoogle-news

Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor.


OLAYLAR OLAYLAR

2012 yılında başrolünde oynadığı ‘İşler Güçler’ dizisiyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü oyuncu Sadi Celil Cengiz’in senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolde oynadığı ilk sinema filmi ‘Olaylar Olaylar’ 18 Mart’ta vizyona giriyor.

Yapımcılığını Orka Yapım’ın, yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği projenin çekimleri Samsun’da gerçekleştirildi. Komedi türündeki filmde ilahi klipleri çeken yönetmen Haldun Derman’ın, (Sadi Celil Cengiz) tüm servetini yatırdığı film projesinin, muhafazakâr başrol oyuncusunun bir magazine skandalına imza atmasıyla iptal olması ve sonrasında memleketi Çarşamba’da bir mafya babasının (Fırat Tanış) yönettiği bir kanalın başına geçmesiyle yaşadığı gizem dolu maceralar eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Oyuncular: Sadi Celil Cengiz (Haldun), Fırat Tanış (Fırat), Burak Satıbol (Sezai), Zeynep Kankonde (Tülin), Ceren Moray (Merve), Burak Kut (Mühendis), Enes Atış (Korhan), Tuğçe Kurşunoğlu (Beren), Sadık Gürbüz (Erol Hoca), Tuna Arman (Pelin’in Annesi), Mehmet Emin Önal (Mehmet), Ümit Aydoğdu (Mustafa), Yakup Yavru (Muhtar), Güneş Galava (Babaanne), Ali Tutal (Müftü), Emrah Özdilek (Kameraman), Buğra Özmüldür (Ergen), Nihan Tarhan (Pelin), Can Tolbas (Cengizhan), Cemil Şahin (Posuruk Saçlı)

Yönetmen: Osman Taşçı

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


KOD 999

Bir çete ve görevini kötüye kullanan polis memuru ortak bir plan yapar. Hedefleri başka bir polisi ortadan kaldırmaktır. Böylece önlerinde, ülkenin diğer ucuna gerçekleşecek sevkiyatı engelleyecek hiçbir engel kalmayacaktır. 

Oyuncular: Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie, Aaron Paul

Yönetmen: John Hillcoat

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


MÜKEMMEL BİR GÜN (A PERFECT DAY)

Balkanlarda hayat kendine özgü bir ritimle akar, aynı müziklerinde olduğu gibi. Bu film de matruşka bebekleri misali iç içe; bir savaş filmi içindeki yol hikâyesinden çıkan komedinin dramı; işte size Mükemmel Bir Gün. 

Yıl 1995, Balkanlar’da savaş günleri... Gönüllü yardım ekibi, su kaynaklarını kirleten bir koca cesedi bir koca kuyudan çıkarmaya uğraşırlar. Tek engelleri ise ceset değil, mantıksızlıktır. Yaşanan talihsizlikler, her yerden çıkan bürokrasi, komik tesadüfler ile bu tanıdık manzarada seyirciyi mizah, dram, rutin, tehlike ve umut karşılıyor. Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Mélanie Thierry’den oluşan başarılı oyuncu kadrosuyla film, ilk gösterimini Cannes’da "Director's Fortnight" (Yönetmenlerin 15 Günü) bölümünde yaptı.

Oyuncular: Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Mélanie Thierry

Yönetmen: Fernando León de Aranoa

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


ÖLÜM VE ÖTESİ

Anna Fritz, güzelliğiyle dillere destan dünyaca ünlü bir aktristtir. Ani ölümü şok etkisi yaratır. Ölü bedeni hastane morguna getirildiğinde, hasta bakıcı olarak çalışan Pau bu fırsatı değerlendirmek ister ve kadının resmini çekip arkadaşlarına gönderir. Ancak, sarhoş halde gelen arkadaşları Anna Fritz´in cansız bedenini rahat bırakmak niyetinde değillerdir.

Oyuncular: Alba Ribas, Cristian Valencia, Bernat Saumell, Albert Carbo

Yönetmen: Hector Hernandez Vicens

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


ŞEYTAN TÜYÜ

Senaryosu, Armağan Tunaboylu’nun 2004 yılında yayımlanan “Yıldız Cinayetleri” isimli kitabından uyarlanan “Şeytan Tüyü” adlı sinema filmi bugün vizyona girdi.

Metin (Mustafa Üstündağ) aracılık yaptığı kızları semtin ağır abisi Kürdo’ya emanet edip emekliye ayrılır. Eski hayatına perde çekme ve platonik aşkı Neşe ile yeni bir hayat kurma hayali, komiser Asım'ın bir akşam evini basıp onu sorgu için karakola götürmesiyle suya düşer. Sermayelerinden Aynur hunharca öldürülmüştür ve Metin baş şüphelidir. Metin her ne kadar kızları Kürdo'ya devrettiğini söyleyip suçsuz olduğunu iddia etse de bir türlü Asım Komiser'i ikna edemez. Metin gerçek katili bulmak ve aklanmak için elinden geleni yapar.

Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı, Beyti Engin, Tuğrul Tülek, Ayşe Melike Çerçi, Erdal Tosun, Derya Karadaş, Selen Uçer, Emre Şen, Burak Güneş, Serkan Dağlı, Anıl Çelik, Muhittin Korkmaz, İrem Kahyaoğlu, Murat Serezli ve Haldun Dormen

Yönetmen: Murat Şenöy

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


KUNG FU PANDA 3

Animasyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan KUNG FU PANDA 3, şu ana kadarki en komik macerasıyla geri dönüyor. Po'nun uzun süredir kayıp olan panda babası ortaya çıkınca tekrar bir araya gelirler. İkili müthiş yeni pandalarla tanışmak için gizli panda cennetine doğru yola çıkarlar. Ancak doğaüstü kötü adam Kai'nin, bütün Çin'deki kung fu ustalarını yenmeye başlaması üzerine, Po imkânsız bir görevi yerine getirmeye çalışır. Bir köy dolusu cana yakın, sakar pandayı eğitmeli ve onları Panda ustası haline getirmelidir.

Film, tek isteği dövüş sanatlarında ustalaşmak olan, siyah beyaz ayı kahramanımızla geri dönüyor. Bu zorlu ancak imkânsız olmayan bir yolculuktur. Ancak Po “imkânsız” kelimesinin anlamını bilmez. Kendi kahramanı olmak için, her zaman olabileceğinin en iyisi olmaya çalışmaktadır.

Oyuncular: Jack Black, Bryan Cranston, Angelina Jolie, Dustin Hoffman

Yönetmen: Alessandro Carloni, Jennifer Yuh

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri


SENİ ŞİMDİDEN ÖZLEDİM

Catherine Hardwicke’in yönettiği ve : Drew Barrymore, Toni Collette, Dominic Cooper ile Paddy Considine’in oynadığı Seni Şimdiden Özledim (Miss You Already), 18 Mart 2016’da The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Milly ve Jess çocuklarından bu yana her şeyi paylaşan iki çok yakın arkadaştır. Arkadaşlıkları halen bozulmadan sürmektedir. İki çocuk annesi Milly’nin güzel bir işi ve ailesi vardır, Jess ise erkek arkadaşı Jago ile birlikte yaşamaktadır. Çok istediği bebek için tedavi görmekteyken Milly bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Bu olay ikisinin hayatını da değiştirecektir.

Oyuncular: Drew Barrymore, Toni Collette, Dominic Cooper, Paddy Considine, Jacqueline Bisset, Tyson Ritter

Yönetmen: Catherine Hardwicke

18 Mart - Haftanın vizyona giren filmleri

False