GeriEtkinlikler 17 Ağustos depremi 13. kez anılıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

17 Ağustos depremi 13. kez anılıyor!

17 Ağustos depremi 13. kez anılıyor!
Abone Olgoogle-news

Milletvekilinden kentsel dönüşüm uyarısı...

17 Ağustos Marmara Depremi’nde kent merkezinin büyük bir bölümünün yıkılması sonucu 4 bin kişinin yaşamını yitirdiği Adapazarı’nda, büyük felaketin 13’üncü yıldönümü anma etkinliklerinde yine acı vardı. Her geçen yıl anma etkinliğine katılımın azaldığı kentte bu kez de saat 03.02’de Kent Meydanı’nda yapılan anmaya yaklaşık 50 kişi katıldı.

Depremin 13’üncü yıl dönümünde Sakarya’da Kent Meydanı’nda toplanan bir grup, deprem kurbanlarını andı. Anma etkinliğine AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu da katıldı. Anma törenine katılan ve depremde 5 yaşındaki kızını kaybeden Hayriye Yanıldı, 17 saat boyunca enkaz altında kaldığını söyleyerek, "İnsanlar depremi unutmuşlar. Yalova’da, Gölcük’te böyle değil. Sakaryalılar konuya duyarsızlaşmışlar. Konuşacak bir şey bulamıyorum" dedi.

Eşi Gıyasettin Yanıldı ise evlilik yıl dönümünde depreme yakalandıklarını belirterek, "Evlilik yıldönümümüz bizim için her sene yaşadığımız bir acı oldu. Ancak insanların duyarsızlığı canımızı daha çok acıttı. Burada bir tören dahi yapılmaması gerçekten üzücü" diye konuştu.

Depremde kızını kaybeden Firdevs Akgül, aradan 13 yıl geçse de depremde yakınlarını kaybedenler için acının hala taze olduğunu 17 Ağustos tarihinin hiç unutulmayacağını dile getirdi. Akgül, "Biz depremde kızımızı kaybettik. Ancak bugünkü duyarsızlık gerçekten çok acı" dedi.

Kentsel dönüşüme dikkat

Anma etkinliğine katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise acıların halen taze olduğunu, yeni acıların yaşanmaması için hükümet olarak başlattıkları kentsel dönüşüm çalışmasının önemine dikkat çekti. Yavuz 17 Ağustos sonrası ayağa kalkamaz denen Sakarya’nın yeniden inşa edildiğini belirterek, mevcut binaların da titizlikle incelenerek gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

DHA

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle