15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Güncelleme Tarihi:

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 07, 2012 13:59

10-17 Mayıs arasında sinemaseverleri bekliyor!

Haberin Devamı

Bu yıl 15. yaşını kutlayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 10-17 Mayıs 2012 tarihleri arasında Ankara’da izleyicisine bir kez daha sinemanın büyülü diliyle seslenecek.

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali 15. yaşını kutluyor! Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10-17 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da seyircileriyle buluşacak. Bu seneki Kısa Film Yarışması’nın temasını “Size Baba Diyebilir miyim?” olarak belirleyen festival, kısa filmcileri erk ve erkekliğin inşası üzerinden ‘baba’yı sorgulamaya davet ediyor.

Festival, 15. yılında beyazperdede, sokakta, evde, orada ve burada ‘baba’ya işaret ediyor: Koruma, güç, aidiyet, korku, teslimiyet, dokunulmazlık, güven, yakışıklılık, hiyerarşi, şefkat, karanlık, şiddet, erk, erkeklik…

Festivalde gösterilecek filmler

Festivalde bu sene 15 bölüm var. Festival bölümlerinde gösterilecek filmler şöyle:

Sinemamız, Her Biri Ayrı Renk, Ne Çekse İzlerim, Naneli Çay: Mağrip Esintileri, Hiçbir Yer, Kuzey Işıkları, Uzak Diyarlar, Üç Kuşak, Pembesiz Mavisiz, Barış Adlı Çocuk, Ah Min’el Aşk, Woman Make Movies Seçkisi, Olay Yeri: Aile, En Gerçekler: Belgeseller, Kısa Olmazsa Olmaz, En Hayaller: Canlandırmalar.

Haberin Devamı

Sinemaseverler, biletlerini Kızılırmak Sineması’nda açılacak gişelerden ve www.mybilet.com’dan satın alabilecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.festival.ucansupurge.org

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!