GeriSağlık 120 yaşına kadar yaşamanın sırrı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

120 yaşına kadar yaşamanın sırrı!

120 yaşına kadar yaşamanın sırrı!

Rus bilim adamları öyle bir araştırma yaptı ki…

Rus bilim adamları, yeni bir antioksidan sayesinde yaşlanma sürecini ertelemenin yolunu bulduklarını, insanların 120 yaşına kadar yaşayabileceğini iddia etti.

Moskova Devlet Üniversitesi'nden Dr. Maxim Skulaçev ve ekibi, yeni bir antioksidan türünü kullanarak geliştirilecek hap sayesinde insanların 120 yaşına kadar yaşayabileceğini öne sürdü. Bilim adamları, bu antioksidanın, temel görevi biyolojik enerjinin sağlanması olan, yaşlanmayı tetikleyen, kalp krizi ve Alzheimer ile bağlantılı hücredeki mitokondriyi etkilediğini belirtti.

Yaşlanma sürecini yavaşlattığı öne sürülen yeni "formül" fareler, balıklar ve köpekler üzerinde denendi. Skulaçev, formül sayesinde hayvanlarda yaşlılığa bağlı birçok hastalığın çok yavaş ortaya çıktığını vurguladı. Bilim adamı, başka araştırmaların da olumlu sonuç vermesi halinde "yaşlılığın artık ertelenebileceğini" ifade etti.

Ancak Skulaçev, 800 yıl yaşamanın mümkün olabileceğine inanmadığını, büyük ihtimalle gelecekte yeni hastalıkların ortaya çıkacağını söyledi. Konuya ilişkin makale Daily Mail dergisinin internet sitesinde yayımlandı.

False