GeriEtkinlikler 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları başlıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları başlıyor!

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları başlıyor!

Kültür Şöleni bu yıl İstanbul’u renklendirecek.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, 30 Mayıs’ta Four Seasons’ta gerçekleşecek törenle başlayacak.

Bu yıl ‘İnsanlık için el ele’ sloganıyla başlayan olimpiyatlar 30 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında 41 ilde yapılacak etkinliklerle tamamlanacak. 10 Türkçe Olimpiyatları’nda yarışmak için bu yıl 5 kıtadan, 135 ülkeden toplam bin 500 öğrenci gelecek. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 41 il ve 65 sahnede yapılacak 10. yıla özel muhteşem gösteri ve performanslar yine Türkçe sevdalılarına bayram yaşatacak.


10. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI TANITIM FİLMİ

[video=hurriyetaile_video/onuncuuluslararasiturkcefestivali.flv]

Kültür Şölenleri bu yıl İstanbul’da

Geçtiğimiz yıl Ankara Altınpark’ta yüzbinlerce insanı ağırlayan Kültür Şöleni, bu yıl İstanbul’u renklendirecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde 1-2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek etkinliklerde her ülke kendi kültürünü, kıyafetini, yemeğini, müziğini tanıtma fırsatı bulacak.

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Programı çerçevesinde 30 Mayıs’ta Beşiktaş Four Seasons’ta açılış töreni, 01-03 Haziran’da İstanbul Fuar Merkezi’nde Kültür Şöleni, 05 Haziran Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda Şarkı Finali, 06 Haziran Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda Şiir Finali, 09 Haziran Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda Ödül Töreni, 14 Haziran Türk Telekom Arena’da Kapanış Töreni, 16 Haziran Ülker Sports Arena’da Naat Konseri gerçekleşecek.

False