AĞRI HABERLERİ

Ağrı Valisi Musa Işın’ın Göreve Başladı

IHA
04.03.2015 - 17:18 |Son Güncelleme :

16 ŞUBAT VALİLER KARARNAMESİ İLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENEL SEKRETERLİĞİ’NDEN AĞRI VALİLİĞİ’NE ATANAN MUSA IŞIN GÖREVİNE BAŞLADI.

IHA

Ağrı Valisi Musa Işın, ”Büyük İslam alimi Ahmed-i Hani Hazretlerinin manevi himayelerinde bulunan Ağrı ilimize atanmış olmaktan son derece mutluyum” dedi.
16 Şubat valiler kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği’nden Ağrı Valiliği’ne atanan Musa Işın görevine başladı. Kentte öğle saatlerinde gelen Işın, valilik önünde vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kamu kurum müdürleri ve STK temsilcileri tarafından karşılandı. Makamına geçen Işın, “16 Şubat 2015 tarih ve 2015/7295 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Ağrı Valiliğine atanmış bulunmaktayım. Şahsıma itimat edip bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanınıza, İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala ve Bakanlar Kurulunun değerli üyelerine müteşekkirim. Zat-ı Devletlerinin bu itimadına mazhar olmayı görev telakki ediyorum. Ağrı Valisi olarak onurlu ve mesuliyeti büyük olan bir emaneti üstlenmiş bulunmaktayım. Bu emanetin üzerime ağır bir sorumluluk yüklediğini öncelikle belirtmek isterim. Büyük İslam alimi Ahmed-i Hani Hazretlerinin manevi himayelerinde bulunan Ağrı ilimize atanmış olmaktan son derece mutluyum. Ağrılı hemşerilerimizin hizmetinde bulunmak benim için büyük şereftir. Hemşerilerimizin hizmetinde bulunurken ayırt etmeksizin herkesin valisi olacağım. Adil idareci olmak benim düsturum olacaktır. Hemşerilerimizin acısı benim acım, sevinci benim sevincim olacaktır. Her türlü ayrımcılık ve ayrılıkçılığın karşısında birlikte duracağız. Vatandaşımızın huzurunu bozan hiçbir şeye fırsat vermeyeceğiz. Burada çalıştığım sürece, mesaimi, ilimizin sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesini yükseltmek için harcayacağım. Ağrı’nın gelecek perspektifini Türkiye’nin gelecek perspektifiyle uyumlu hale gelmesi bizim hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak için Ağrılı hemşerilerimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla, il genel ve belediye meclis üyelerimizle, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, üniversitemizle, özel sektörle, kamu ve meslek kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızın değerli temsilcileriyle kolektif bir çalışmayı sağlamak mecburiyetindeyiz. Bizler iradenin asli sahibi olan halkımızın memurlarıyız, hizmetkârıyız. Yöneten ve yönetilen ayrımı olmaksızın, var olan sorunları hep beraber el ele vererek birlikte ortadan kaldıracağız. Bunu gerçekleştirmek için halkımızdan ve ilgili tüm kesimlerden destek bekliyorum. Gayret bizden Tevfik Allah’tan. Ağrı’da yaşayan ve yaşamayan tüm vatandaşlarımıza en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum”dedi.
Vali Işın, daha sonra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kurum müdürleri birer toplantı yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı Valisi Musa Işın’ın Göreve Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mart 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı Valisi Musa Işın’ın Göreve Başladı haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

03 Ağustos 2021, Salı
 • İmsak
  03:22
 • Güneş
  05:02
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  19:27
 • Yatsı
  20:59
Sayfa Başı