BİLECİK HABERLERİ

AFAD İl Müdürü Demirel’den Olumsuz Hava Şartları Uyarıları

IHA
05.01.2016 - 14:13 |Son Güncelleme :

BİELCİK AFAD EKİP

IHA

Bilecik İl Afet Ve Acil Durum Müdürü Mehmet Hayri Demirel, kar yağışı, don ve buzlanma ile ani sıcaklık düşüşü nedeniyle vatandaşların günlük yaşantılarında olumsuz yönde etkilememesi için uyarılarda bulundu.
İl Müdürü Demirel, kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde zorunlu olmadıkça vatandaşların özel araçları ile trafiğe çıkmamalarını tavsiye etti. Mehmet Hayri Demirel, “Araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları gerekir. Trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları gerekir. Acil yardım, kurtarma, yol bakım ve müdahale araçlarının, görev mahalline en seri şekilde ulaşmaları için, sürücülerimizin bu tür araçlara yol vererek bu hususta hassasiyet göstermeleri, arıza hallerinde araçların sürücüler tarafından terk edilmemesi ve acil çağrı için 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını arasınlar. Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda tedbirli ve dikkatli olsunlar. Elektrik enerjisinin sağlıklı verilemediği hallerde oluşabilecek düzensiz voltaj durumlarında, elektrikli ev aletlerinin kontrollü bir şekilde kullansınlar. Görevli ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırma yönünde destekleyici anlayışla; site, apartman ve iş yeri sorumlu yönetici ve sahiplerinin imkanları ölçüsünde mevcut alanlarını, giriş ve çıkış yollarını kar ve buzdan temizlesinler. Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı ve olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü günlerde, sağlık yetkililerinin önerdiği gibi, yaşlı, çocuk, hamile bayanlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmasın. Hava koşullarına uygun giysilerin giyilmesi gerekir. Zorunlu olmadıkça av, gezi, piknik amaçlı açık araziye çıkmayın. Kapalı alanlarda mangal gibi aparatların kullanılmaması, baca temizliğinin yapılması ve sobaların dikkatli yakın. Bu önerdiğim şeyler can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir” dedi.
Ayrıca Demirel, vatandaşların ihtiyaç duyduğu durumlarda; AFAD’ı 122 veya Bilecik Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün sabit 0228 212 10 81-82 numaralı telefonlarını aramaları istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden AFAD İl Müdürü Demirel’den Olumsuz Hava Şartları Uyarıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2016 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AFAD İl Müdürü Demirel’den Olumsuz Hava Şartları Uyarıları haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

29 Temmuz 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:05
 • Güneş
  05:48
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:25
 • Yatsı
  22:01
Sayfa Başı