GeriFutbol Advocaat'tan Zenit modeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Advocaat'tan Zenit modeli

Advocaat'tan Zenit modeli
Abone Olgoogle-news

Van der Wiel ve Emmanuel Emenike’nin kadro dışı bırakılmasının aslında Advocaat’ın daha önce de uyguladığı bir modelin sonucu olduğu ortaya çıktı. Kurt hoca, Zenit’teki sistemle Fenerbahçe’de de dizginleri ele almak istiyor.

FENERBAHÇE Teknik direktörü Dick Advocaat kötü oynadığını düşündüğü takımını ‘Zenit modeli’ ile uyandırdı... Hollandalı, Rusya’ya gittiğinde de tıpkı Fenerbahçe’de olduğu gibi kötü bir başlangıç yapmış bunun üzerine takımın en önemli oyuncuları Hagen, Dominguez, Radimov ve Fatih Tekke’yi kızağa çekerek farklı bir kadro ve sisteme geçmişti. Başarılı teknik adam Sarı lacivertli takımda da gevşeme nedeni olarak gördüğü oyuncuları Amed maçı sonrası kadro dışı bırakmayı tercih etti.

GEVŞEK OYUNCULARA UYARI

TECRÜBELİ çalıştırıcı gevşek bir şekilde oynayan ve bir türlü istenileni veremeyen bazı oyunculara Emenike ve Van Der Wiel üzerinden mesaj verdi.  Bu iki oyuncunun davranışlarından rahatsız olan Advocaat, tıpkı Zenit’te olduğu gibi gözünü kırpmadan bu iki oyuncuyu alt yapıyla çalışmaya gönderdi. Takımda bu iki oyuncu gibi davranan 3-4 futbolcu daha olduğunu düşünen Hollandalı teknik adam bu şekilde takımını bir anlamda dizginlemeyi düşünüyor.

‘BEN SİZE DEMİŞTİM’

ADVOCAAT, Beşiktaş’ın kaybettiği Kasımpaşa maçı sonrası oyuncularına “Ben size demiştim” dedi... Hollandalı, takımla yaptığı toplantılarda sürekli olarak ligde birçok puan kaybı olacağını ve ellerine çok fırsat geçeceğini belirterek takımından hep hazır olmalarını ve kazanmaya devam etmelerini istemişti. Beşiktaş’ın puan kaybı sonrası bu sözlerini anlatan Advocaat “Ben size demiştim” diyerek oyuncularına hatırlatma yaptı. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle