Açık kapanacak

Açık kapanacak

Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay ile takım kaptanları Tayfur ve Sergen’le bir toplantı yapan Beşiktaş’ın Fransız hocası, ‘Çok çalışıp, başarılı olacağız. Bundan sonra takımda sakat futbolcu istemiyorum’ dedi.

A.gücü maçında izlediği Beşiktaş için, ‘Bu takımın tekniği mükemmel ancak kondisyonu eksik’ diyen Jean Tigana, siyah beyazlı takıma şok idmanlar yaptırarak açık kapatacak. Malatyaspor maçı öncesi Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay ve takımın iki kaptanı Tayfur Havutçu ile Sergen Yalçın’la bir toplantı yapan Fransız hoca, daha sonra sezon başından bu yana yapılan antrenman programlarını ve futboluların performanslarını incelerken, kulüp doktoru Yalçın Yavuzer’den geniş kapsamlı bir rapor istedi.

Kadromuz kaliteli

Jean Tigana,
‘Beşiktaş’ın kadrosunda kaliteli oyuncular var. Bu kadro ile gerek Türkiye Süper Ligi, gerekse UEFA Kupası’nda başarılı sonuçlar almak zorundayız’ dedi. Fransız hoca, şöyle devam etti: ‘Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Takımlar, kendi yarı alanında kapanıp, tek forvetle gol arıyorlar. Kapalı takımları açmak çok zordur. Biz, Beşiktaş olarak bu tür zorlukların üstesinden gelmek mecburiyetindeyiz. Maçlar, ancak teknik kapasitesi üstün oyuncularla kazanılır.

Ayağında top tutan ama sonuca gitmek için her türlü hareketi yapan oyunculara kredim sonsuz. Beşiktaş olarak artık her maçımız final havasında geçecek. Milli maç arasında çok çalışacağız. Yardımcılarımla birlikte bundan sonra takıma şok idmanlar yaptıracağım. Futbolcularımın kondisyon eksiğini kapatmak zorundayız. Sezon başında yapılan gereksiz yüklemeler nedeniyle sakatlıklar olmuş. Bundan sonra sakatlık istemiyorum. Futbolcular kendilerine dikkat etmek zorunda. Oynamak isteyen her futbolcuya kapım açık.

Geçmişe sünger çektim

Beşiktaş’ın bu sezon yaptığı maçların kasetlerini inceledim. Oyuncuların performansları hakkında bilgi sahibiyim. Geçmişe bir sünger çekiyorum. Benim için bundan sonra yapılacaklar önemli. Beşiktaş’ta oynayan futbolcu sorumluluklarını bilecek. Büyük takımın futbolcusu da büyük olmalı. Bu nedenle bundan sonraki çalışmalarda kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım. Beşiktaş’ın başarısı için herkes seferber olacak. Başarı da ancak bu yolla elde edilebilir.’

Kaptanlardan başarı sözü
/images/100/0x0/55eb6c91f018fbb8f8c03009


BEŞİKTAŞ Kulübü’nde geleneksel bayramlaşma töreni, dün Akaretler’deki kulüp binasında yer alan Divan Kurulu lokalinde yapıldı. Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, Genel Sekreter Kenan Öner, Murat Ürünsak, Yılmaz Ekergil, Burhan Tanış, Cemil Ulusel, Ömer Çimen, Hüseyin Mican, Adem Akçay, Zülal Gök, Koray Büyükasar’ın yanısıra basketbol takımının antrenörü Murat Didin ve çok sayıda kongre üyesinin hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde takım kaptanları Tayfur ile Sergen başarı sözü verdi. Tayfur ile Sergen, ‘Tigana ile büyük başarılara imza atacağız’ dedi.

Pancu forma istedi

BEŞİKTAŞ’ta bu sezon şans bulamayan Daniel Pancu, yeni teknik direktör Jean Tigana’ya seslendi: ‘Hazırım, oynamak istiyorum.’ Sakatlığının geçtiğini söyleyen Rumen futbolcu, ‘Artık iyi durumdayım. Malatyaspor maçına hazırım. Hocam görev verirse, elimden geleni yaparım’ dedi. Tigana’nın ise, ‘Sıranı bekle’ dediği öğrenildi.
Haberle ilgili daha fazlası: