AYDIN HABERLERİ

AB Projesi Kapsamında Didim’den Kuş Gözlemcileri Romanya’dan Döndü

IHA
07.04.2015 - 11:46 |Son Güncelleme :

ROMANYA’NIN SATU MARE ŞEHRİNDE BULUNAN JOHANN ETTİNGER LİSESİYLE ORTAKLAŞA HAZIRLADIKLARI AB COMENIUS PROJESİ İÇERİSİNDE KABUL EDİLEN “LETS WATCH THE BİRDS” PROJESİ KAPSAMINDA YURTDIŞINA GİDEN DİDİM ESRA KARAKAYA ANADOLU LİSESİ İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN OLUŞAN EKİP DİDİM’E DÖNDÜ.

IHA

Romanya’nın Satu Mare şehrinde bulunan Johann Ettinger Lisesiyle ortaklaşa hazırladıkları AB Comenıus projesi içerisinde kabul edilen “Lets Watch the Birds” projesi kapsamında yurtdışına giden Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekip Didim’e döndü.
1 idareci, 7 öğretmen, 24 Öğrenciden oluşan 32 kişilik ekip, 22 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında AB Comenıus projesi içerisinde kabul edilen “Lets Watch the Birds” projesi kapsamında Romanya’nın Satu Mare şehrinde bulunan Johann Ettinger Lisesiyle birlikte birçok ortak etkinliğe katıldı. 11 günlük yurtdışı ziyaretlerinin ardından tüm ekibin sorunsuz bir şekilde yurda döndüğünü belirten projenin koordinatörlüğünü yürüten Esra Karakaya Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Atilla Aydın, öncelikle “Lets Watch the Birds” projesi kapsamında yurtdışına giden öğrencilerin projenin hedeflediği kazanımların yanında "Avrupalılık" bilinci konusunda deneyim sahibi olduklarını belirtti. Öğrencilerin Romanya’daki proje katılımcılarıyla sosyal ve kültürel anlamda kaynaşma fırsatı bulduklarını belirten Atilla Aydın, katılımcı öğrencilerin hayatlarında ilk kez yaşadıkları ülkenin dışına çıkarak farklı kültürlerle tanışma imkanı bulduklarını, farklı kültürleri, inançları ,yaşam biçimlerini kendi kültür, inanç ve yaşam biçimleriyle karşılaştırma imkanı bulan öğrencilerinin bir Avrupa ülkesinde kendi kurumlarına eş değer eğitim veren kurumları inceleme ve müfredatları hakkında bilgi sahibi olma imkânı açısından olumlu kazanımlar elde ettiklerini belirtti.
Esra Karakaya Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Turgut Ege ise 10 günlük program dahilinde öğrencilerin kuşlarla ilgili mini bir piyes sergilediklerini, “Dünya Kuş Günü” çerçevesinde şehirde düzenlenen etkinliklere katıldıklarını, kuş sesi taklit eden müzik aletleri yaptıklarını, öğretmen ve öğrencilerin derslere girdiklerini, Karoly Kalesi, turizm amaçlı cazibe merkezine dönüştürülmüş “Turda Tuz Madeni” gibi çevrede bulunan ilginç yerler geziler yaptıklarını ve civarda bulunan göl ve sulak alanlarda kuş gözlemleri yaptıklarını söyledi. Turgut Ege “ Gittiğimiz bölge kuş gözlem meraklıları için tam bir cennet. Daha önce Türkiye’de görme şansı bulamadığım bir çok kuş türünü burada gördüm.” Dedi.
Romanya’ da ortakları tarafından çok iyi bir şekilde ağırlandıklarını söyleyen Esra Karakaya Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri yaklaşık iki yıl önce temelini attıkları bu ortaklığın sıkı bir dostluğa dönüştüğünü, yapacakları yeni projelerde bu birlikteliği devam ettirmeye kararlı olduklarını belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden AB Projesi Kapsamında Didim’den Kuş Gözlemcileri Romanya’dan Döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AB Projesi Kapsamında Didim’den Kuş Gözlemcileri Romanya’dan Döndü haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

29 Kasım 2020, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:57
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı