GeriFutbol 67 yeni 'Mesut' adayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

67 yeni 'Mesut' adayı

67 yeni 'Mesut' adayı
refid:23762034 ilişkili resim dosyası

Almanya 1. Ligi’nde İlkay Gündoğan, Nuri Şahin, Serdar Taşçı gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra, bu sezon Hakan Çalhanoğlu ve Levin Öztunalı gibi iki büyük yeteneğin de parlaması bekleniyor.

BUNDESLİGA´da Türk rüzgarının ilk esintileri yeni sezon öncesi kendini hissettirmeye başladı. Alman 1. Ligi’nde bu sezon tam 30 Türk futbolcusu forma şansı arayacak. Bu sayı 2. Bundesliga´da 17 ve 3. Bundesliga da ise 20 olacak. Ayrıca Alman 1. Ligi’nin tek Türk hakemi FIFA kokartlı Deniz Aytekin, bugüne kadar 70 kez Bundesliga´da düdük çaldı. Stuttgart´ın yardımcı antrenörü Erdinç Sözer, takım kaptanlığını ise Serdar Taşçı yapacak. Bu isimler arasında en deneyimlisi Halil Altıntop. Golcü oyuncu 236 kez forma giydiği Bundesliga´da 47 gol kaydetti. En genç futbolcu olarak 17 yaşındaki Levin öne çıktı. Kadınlar Bundesliga´da ise 4 Türk kızımız yer alacak.

TEK RAKİBİ VAN DER VAART

ALMANYA’da Yıldıray Baştürk ile başlayan, Halil, Hamit Altıntop ile devam eden Nuri, Serdar, Mesut ve İlkay ile doruğa çıkan Türk fırtınasına bu sene de yeni isimler eklenmesi bekleniyor. Ve Hakan Çalhanoğlu ve Levin Öztunalı, öne çıkan oyuncuları konumunda. Hakan, kiralık oynadığı Karlsruhe’yi neredeyse tek başına 2. Bundesliga’ya taşıdı. 17 gol atarken 12 de asist yaptı. Oyun görüşüyle ve mükemmel tekniği hemen göze batıyor. Asıl takımı Hamburg’un Sportif Direktörü Oliver Kreuzer onun için “Kadrodaki rakibi Hollandalı Van der Vaart’tan başkası değil” dedi.

TAKIM FARKLI OLSA DA DEDESİNİN İZİNDE

HAMBURG’un efsane oyuncularından Uwe Seeler’in torunu Levin Öztunalı, çok küçük yaşta bir çok kulübün gözdesi oldu. B. Leverkusen biraz da olaylı bir şekilde onu Hamburg’tan kaptı. ve profesyonel yaptı. Finli Teknik Direktör Hyypia “Gerçekten çok iyi futbol oynuyor. Bize iyi bir oyuncu olduğunu ve öğrenmek istediğini gösteriyor” diye açıklama yaptı. İlk hazırlık maçında golünü de attı. Spor otoriteleri henüz 17 yaşında olan genç oyuncu için “Tekniği mükemmel. Ama en önemlisi yaşına göre oyun görüşü anlayışı çok, çok ilerde” diyor. En büyük avantajı, takımının üç kupada mücadele vereceği uzun sezonda ona ihtiyacı olacak.

False