GeriFutbol 4 büyüklerden teröre lanet yağdı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 büyüklerden teröre lanet yağdı!

4 büyüklerden teröre lanet yağdı!
refid:30281473-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen terör saldırısının ardından Süper Lig'in 4 büyük kulübü tek ses oldu teröre lanet yağdırdı.

Resmi sitelerinden teröre lanet mesajları yayınlayan Beşiktaş,Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

4 büyüklerden teröre lanet yağdı
4 büyüklerden teröre lanet yağdı

Siyah-beyazlıların açıklama şöyle;

“Barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, ülkemizde yaşanan terör saldırılarını şiddetle ve nefretle lanetliyoruz. Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında üzülerek öğrenmekteyiz ki, çok sayıda vatandaşımız yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştır. ‘Emek, Barış, Demokrasi’ hedefiyle düzenlenen mitingde yaşanan terör saldırısını nefretle lanetlediğimizi, ülkemizin kıymetli evlatlarının yaşamını yitirmesi ve yaralanmasından Beşiktaş Camiası olarak büyük üzüntü duyduğumuzu belirtiriz. Ülkemizin birliktelik ve dayanışma sergileyerek teröre en güzel yanıtı vereceğini belirtir; saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar temenni ederiz. Yüce Milletimizin başı sağ olsun… Beşiktaş JK”


Sarı-kırmızılılardan açıklama şöyle;

“Ankara’da bugün yapılması planlanan “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü öncesinde gerçekleşen terör saldırısı millet olarak bir kez daha yüreğimizi yaktı.
Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, acılı ailelere başsağlığı diliyoruz. Temennimiz ülkemizin bir an önce barış ve huzur ortamına kavuşmasıdır. Bu topraklarda kaybedilen her can bizim canımızdır. Galatasaray Spor Kulübü”

4 büyüklerden teröre lanet yağdı
4 büyüklerden teröre lanet yağdı

4 büyüklerden teröre lanet yağdı ARDA TURAN:İÇİMİZ YANIYOR


Sarı-lacivertlilerden açıklama şöyle;

"Bugün öğlen saatlerinde, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve bir çok yaralının olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Bu vesileyle, insanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşama hakkına kast eden terör saldırılarının tümünü lanetliyor, ülkemizde tesis edilmesi en önemli ihtiyaç olan barış ve kardeşliğe yönelik şiddetin hiçbir sebeple makul görülemeyeceğini bir kez daha ifade ediyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü"


Bordo-mavililerden açıklama şöyle;

"Ankara Tren Garı’nda meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığı haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu hain saldırıyı Trabzonspor camiası olarak lanetliyoruz.Yüce milletimizin başı sağolsun."

Öte yandan Süper Lig ekiplerinden Gençelrbirliği ve Çaykur Rizespor da yazılı açıklamalar yaparak Ankara'da yaşanan vahşi terör saldırısını güçlü bir şekilde kınadı ve hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı diledi.


FEDERASYONLARDAN TERÖRE TEPKİ
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Türkiye Voleybol Federasyonu, Ankara'da yaşanan patlama nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF'nin resmi internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi: "Ankara'da yaşanan patlamada çok sayıda vatandaşımızın, Diyarbakır'da gerçekleşen çatışmada ise bir polisimizin hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileriz."

TBF'nin yayımladığı başsağlığı mesajında şöyle denildi: "Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayanlar karşısında milletimiz tek yürek olarak kararlı bir duruş sergileyecektir. Yaşanan bu elim olay nedeniyle terörü lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm ulusumuza başı sağ olsun."

Voleybol Federasyonu'nun açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi: "Ankara'da yaşanan patlamada çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve birçok yaralının olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Patlamada yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Tüm terör saldırılarını nefretle kınıyoruz, terörü ve teröre destek verenleri lanetliyoruz."
False