GeriDiğer '2014 Ulusal Tavla Şampiyonası'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'2014 Ulusal Tavla Şampiyonası'

'2014 Ulusal Tavla Şampiyonası'
refid:26070714 ilişkili resim dosyası

Dünya Tavla Federasyonu (WBF) Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu direktörlüğünde Kocaeli'de düzenlenen 2014 Ulusal Tavla Şampiyonası sona erdi.

İzmit'te bir otelde gerçekleştirilen şampiyonanın 4. Kocaeli Tavla Turnuvası'na Ankara, Kocaeli, Edirne, İstanbul, Karadeniz Ereğli, Bodrum, Antalya ve Bursa'dan yaklaşık 100 oyuncu katıldı. Turnuva, Hakan Özkale anısına "danışman çiftler", "modern tavla stili", "ana aktivite", "havuz", "ekstra kazanç", "bayanlar özel", "jackpot", "1-puan" ve "elit kupa" kategorilerinde yapıldı.

Çekişmeli geçen turnuvanın en önemli ayağı olan "ana aktivite" müsabakasında Kocaeli'den Aziz Keleş, rakibi Ankara bölgesinden Fatih Öziş'i 15-14 yenerek, şampiyon oldu. Dünya Tavla Federasyonu (WBF) Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu, ödül töreninde yaptığı açıklamada, oldukça çekişmeli geçen turnuvada tavlaseverlerin 2 gün boyunca kıyasıya yarıştığını söyledi.

Fındıkoğlu, bu turnuva ile 2014 yılının Kocaeli'deki en usta tavlacısını seçtiklerini, çeşitli illerde devam edecek turnuvalar sonunda, dereceye girenler arasından yıl sonunda Türkiye'nin tavla şampiyonunu belirleyeceklerini dile getirdi. Nisan ayında Antalya'da Uluslararası Açık Tavla Şampiyonası, mayıs ayında ise Edirne'de tavla turnuvası düzenleyeceklerini belirten Fındıkoğlu, "Tavlaya Türkiye'de büyük bir ilgi var. Dünya klasmanında çok iyi dereceler elde eden tavla ustalarımızla Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmak için çalışıyoruz. Organizasyonlarımıza 18 yaşını doldurmuş tüm tavlaseverler katılabilir" diye konuştu.

Turnuvada dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

False