GeriSpor 200 kürekçi Haliç'te yarıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

200 kürekçi Haliç'te yarıştı

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ile İSKİ'nin Hıdrellez Şenlikleri kapsamında düzenlediği kürek ve balık tutma yarışmaları önceki gün Haliç'te yapıldı.

İSKİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu'nun Feshane'den telsizle start verdiği kürekçiler, Galata Köprüsü yakınlarındaki başlangıç çizgisinden Feshane'ye kadar 1000 metrelik parkurda yarıştı. Beş takımın genç kürekçileri 15 kategoride yarıştı. Yarışmada Şişe Cam ve Galatasaray'ın kürekçileri beşer, Denizcilik İşletmeleri'nin iki, Anadolu Hisarı ve Fenerbahçe'nin kürekçileri ise birer kategoride birinci oldu. Düzenlenen diğer yarışmada ise İstanbullular, Unkapanı Köprüsü'nde daha çok balık tutabilmek için çaba harcadı. 11.00-13.00 saatleri arasında en çok balık tutan amatör balıkçı, madalyayla ödüllendirildi.

Yarışlar başladıktan sonra Feshane'ye gelerek, sporcularla sohbet eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, ‘‘Haliç'i gelecek yıllarda tertemiz hale getirip, burada eskiyi aratmayacak güzellikte aktiviteler yapacağız’’ dedi. Yarışmalara 200'e yakın sporcu katıldı.

False