ESKİŞEHİR HABERLERİ

‘2’İnci Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı

IHA
07.12.2015 - 14:38 |Son Güncelleme :
IHA

Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Dünyası Vakfı ve Eskişehir Valiliği işbirliğinde Eskişehir’de 24-25 Aralık’ta düzenlenecek olan ’2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’’ tanıtım toplantısı gerçekleşti.
Düzenlenecek Bilim Olimpiyatı ile ilgili konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, bu yıl yapılacak olimpiyatlara Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Azerbaycan, Bulgaristan, Kazakistan, Kırım, Bosna Hersek, Kırgızistan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Moldova, Tataristan, Altay, Türkmenistan, Doğu Türkistan ve Başkurdistan’dan katılım olacağını söyledi.
Projenin amacının, Türk dünyasında bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere katkı sağlamak ve bilimi küçük yaşta sevdirmek olduğunu ifade eden Tuna, “Eskişehir Valiliği olarak bu tür çalışmalar her zaman destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Olimpiyatlardaki 100 eser için sergi yapılacak. Ayrıca bunların içinde dereceye girenlere de çeşitli ödüller verilecek. Türk Dünyası Kültür Başkentliği sırasındaki yaşanan kültürel etkileşimi bir adım ileri götürerek Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Proje Yarışmasını hayata geçirdik. Bunu inşallah ilerleyen yıllarda da devam ettireceğiz" diye konuştu.
Vali Tuna, etkinliğin bu yıl Eskişehir Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşeceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden ‘2’İnci Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Aralık 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘2’İnci Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:55
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:46
Sayfa Başı