GeriFutbol 1960'ta kalmışsınız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1960'ta kalmışsınız

1960'ta kalmışsınız
refid:16337380 ilişkili resim dosyası

Puan kaybettiği maçlardan sonra rakiplerin futbolunu eleştirmeyi alışkanlık haline getiren Alman hoca, “Buraya geldiğimde 1960’ların futbolunu beklemiyordum. 2010’da böyle oynanması beni şaşırtıyor” dedi.

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Bernd Schuster, Konya beraberliğinin ardından yine sivri açıklamalarda bulundu. Daha önce Trabzonluları Avrupa’da oynamayı bilmemekle itham eden, Trabzonspor ve Bursaspor’un futbolunu eleştiren ve “Türkiye Ligi çok kolay!” gibi yorumlarda bulunan Alman hoca bu kez de “Buraya geldiğimde rakiplerden 1960’ların futbolunu beklemiyordum. 2010’da böyle futbol oynanması beni de şaşırtıyor” dedi.

Mayısı bekleyin
1959’da doğan ve 1960’da sadece 1 yaşında olan teknik adamın bu sözleri şaşkınlıkla karşılandı. Schuster, karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşun canlı yayınında kendisine yöneltilen “Alınan sonuçlarda sizin de hatalarınız var mı?” yönündeki soruya ise tepki göstererek cevap vermedi. Buna karşılık, “Lig mayısta bitiyor” diyerek mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Sıradan oluyoruz
Alman teknik adam, bunun dışında kendi takımını eleştirerek,  “Quaresma’nın olmaması, Guti’nin olmaması ve Bobo’nun sakatlığı bizi normal bir takım durumuna sokuyor. Bu da rakip takımlar için avantaj oluyor” ifadelerini kullandı.

Fatih Tekke çelişkisi
Schuster, forvette bunca eksiğe rağmen neden Fatih Tekke’yi kadroya almadığı sorusuna ise “Şu anda fizik olarak oynayacak durumda değil” yanıtını verdi. Ancak golcü futbolcuyu bundan çok daha önceki haftalarda sahaya süren Alman teknik adamın bu açıklaması da tatmin edici bulunmadı.

Burası ağlama duvarı değil
SCHUSTER’in açıklamalarına Konyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan’dan cevap geldi. Doğan, “Geçen yıl Diyarbakır’da Ziya Doğan 1.5 trilyon harcadı. Yabancılara ödenen ise 800 bin Euro’ydu. Schuster’e sormak lazım, bu parayla oyuncularının kramponlarını alabilir mi? Bizim hangi şartlarda nasıl çalıştığımızı biliyor mu? Biz hazıra konmuyoruz. Burayı ‘ağlama duvarı yapmak’ istemiyorum ama hangi şartlarda mücadele ettiğimizi söylemek istiyorum. Schuster Türkiye’nin şartlarını bilmeyebilir, bundan sonra biraz Anadolu takımlarının hangi şartlarda mücadele ettiğini öğrenirse iyi olur” dedi.

False