Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

11 aydır boşanamıyor

Eski Türkiye güzellerinden Manolya Onur’un kız kardeşi Lale Üskan, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi Melih Bey’e boşanma davası açtı.

Ancak dava açılalı 11 ay olmasına rağmen, çift hálá boşanmış değil. Davanın sonuçlanmasını geciktiren şey ise Melih Üskan’ın boşanmak istememesi ve çiftin tazminat konusunda anlaşamamış olması... Duyduğuma göre Manolya Onur, yaşadığı sıkıntıyı biraz olsun hafifletmek için Lale Üskan’ı geçtiğimiz hafta Nişantaşı’ndaki ünlü bir mücevherciye götürmüş. Ve son derece değerli bir takı seti alarak ona hediye etmiş. Bu jest, Üskan’ın yüzünü biraz güldürmüş olmalı...

Yurtdışından misafiri var    

Güllü Aybar’la yaşadığı aşk sonrasında Aslı Gül’le birlikte olmaya başlayan Menderes Utku’nun şimdilerde yurtdışından bir misafiri var. Menderes Bey, günlerdir Kate Schelter adlı kız arkadaşına İstanbul’u gezdiriyor. Bebek’teki evinde ağırladığı Schelter’le geçtiğimiz hafta Les Ottomans Otel’deki davete katılan Utku, giyim tarzıyla da her zamanki gibi şık ve spor görünüyordu.

Dağlara çıktı

Atilla Saral, Star TV’de yayınlanacak yeni bir dizide rol almak üzere bugünlerde anlaşma imzalayacaktı. Ancak önceki gün Osman Yağmurdereli ile görüşen ünlü manken, projenin ileri bir tarihe ertelendiğini öğrendi. Bunun üzerine motosikletine atlayıp soluğu Kaz Dağları’nda aldı. Orada bir hafta kalıp kafa dinlemeyi planlayan Saral, bayramı ise İstanbul’da, dostlarıyla geçirecekmiş.

Kitabını iftar yemeğinde tanıttı

Bahçıvan Gıda’nın kurucusu Mecit Bahçıvan, iş hayatı anılarını derlediği "Rahva Krallığından Peynir Krallığına" adlı kitabının tanıtımını önceki gün, ailesi ve yakın dostlarının katıldığı iftar yemeği ile yaptı. Mecit Bey, Ceylan Otel’de verdiği yemekte, konuklarını oğlu Kaya, gelini Sevval ve torunu Emre Bahçıvan ile kapıda karşıladı.

Her zaman suskun

Lal Dedeoğlu, ilişkilerini meraklı gözler önünde yaşamayı sevmeyen bir isim... Menderes Utku ve Cem Yılmaz’la yaşadığı aşkların bile pek fazla yazılıp çizilmesine fırsat vermeyen Lal Hanım’a geçtiğimiz hafta Bostancı sahilinde rastladım. Offshore yarışlarını izliyordu. Yeni erkek arkadaşı yarışlara katıldığı için onu izlemeye gelen Lal Hanım, her zamanki gibi sessizliğini korudu ve beraberliği hakkında konuşmaya yanaşmadı.

47 kilo verdi

Melih-Güngör Sipahioğlu çiftinin üç kızından biri olan Nilgün Delikan, ciddi biçimde kilo sorunu yaşıyordu. Geçtiğimiz yıl tam 103 kilo olan Delikan, kısa sürede inanılmaz kilolar vererek herkesi şaşırttı. Önce Ender Saraç’ın iğneleri ile zayıflayan Delikan, ardından Köln’e giderek Serdar Eren adlı doktora vücudundaki gevşeyen bölgeleri toparlattı. Kendisine geçtiğimiz gün kız kardeşi Selda Sipahioğlu’nun resim sergisinde rastladım ve doğrusu tanımakta güçlük çektim. Çünkü Nilgün Delikan 103’ten tam 56 kiloya inmiş.

Anadolu Yakası’na 5 yıldız konforu

Anadolu yakasının 5 yıldızlı oteli ByOtell, By Group tarafından temmuz ayında açılmıştı. Dünyada benzeri olmayan bir konsept otel olan ByOtell, üstün teknolojik altyapıya sahip salonları ve açık mekanlarıyla her türlü kongre, seminer ve banket organizasyonunda hizmet sunmak, ayrıca BYOMED Sağlıklı Yaşam ve Tıp Merkezi ile de sağlık turizmine kapı açmak üzere projelendirilmiş.

Bayramı Paris’te geçirecekler

Mahsun Kırmızıgül’ün eski aşkı Bade İşçil, Ramazan Bayramı’nda sevgilisi Emre Kütük’le Fransa’ya gidecekmiş. Kütük, yakın çevresine, ailesiyle de tanıştırdığı İşçil’le çok iyi anlaştığını, bayramı önce Bodrum’daki evlerinde geçirmeyi düşündüklerini fakat İşçil’e sürpriz yaparak son anda Paris seyahati ayarladığını söylüyormuş.

Nevşah Fidan’ı transfer etti

Sahibi olduğu Cafe de Paris ile İstanbul klasiklerinden birine imzasını atan, ardından İzmir’e yerleşerek üç sene içinde Port Marche, Atelier Michelle ve Granada adlı üç farklı mekánı hayata geçiren Abdullah Özmelek, şu sıralar çok yoğun... Özmelek, son olarak adı Fransızca’da "hamam" anlamına gelen Bain Douche adlı eğlence kompleksinin kapılarını müşterilerine açtı. Bu yeni adresin içinde İzmirliler’in yakından tanıdığı Cumba Restaurant ve Mezzaluna hizmet vermeye başladı.

Özmelek, bu kulübün yanı sıra İzmir’in ilk ve tek rezidansı Gürel Plaza’da da yeni bir mekán açıyor. Gürel Plaza’nın 6’ncı katında, 1700 metrekare içinde bir spa, lokanta ve bar açacak olan Abdullah Bey, mekána Kare adını verecek. Spa’nın başına koordinatör olarak Nevşah Fidan’ı getiren Abdullah Özmelek, bu transferle adından daha fazla söz ettireceğe benziyor. Serdar Şınlak’ın eski eşi Nevşah Hanım, transformal nefes teknikleri konusunda iyi üne sahip bir eğitmen çünkü...

Sekiz TIR ve iki uçak dolusu ekipman getiriyor

Müzik dünyasının bir numaralı DJ’i kabul edilen Tiesto, 16 Kasım’da İstanbul’da çalacak. Kullandığı ışık oyunları sayesinde konserlerini görsel bir şölene dönüştürmeyi başaran Tiesto, ilk kez çıktığı dünya turnesinin İstanbul ayağında, hayranlarıyla CNR Expo Center’da buluşacak. Atina Olimpiyatları’nın açılış seromonisindeki performansı 4 milyara yakın kişi tarafından izlenen Tiesto, İstanbul’a sekiz TIR ve iki kargo uçağı dolusu ses, ışık ve sahne ekipmanı ile gelecek. Konserle ilgili ayrıntılı bilgiyi www.tiestoistanbul.com adresinde bulabilirsiniz.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI