GeriFutbol 10 maddede 'Feda'dan 'Sefa'ya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 maddede 'Feda'dan 'Sefa'ya

10 maddede 'Feda'dan 'Sefa'ya
refid:24552589 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Emektar İnönü Stadı’yla birlikte Beşiktaş’ın geçen sezon yaşadığı zorluklar da tarih oldu.

Formda Trabzonspor karşısında ligin açılış maçında alınan 2-0’lık görkemli galibiyet siyah beyazlı camiada yüzleri güldürdü. Defans problemini aşmış gözüken Slaven Bilic’in Kartalı, kadro alternatifi ve dirençli oyun
yapısıyla taraftarlarını coşturdu.

BEŞİKTAŞ’ın Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Trabzon karşısında aldığı 2-0’lık ses getiren galibiyet lige moralli başlanmasını sağladı. Bilic’in Kartalı ilk resmi maçındaki futbolu ve dengeli oyunuyla göz doldurdu. Geçen sezonun gol yeme rekorunu (46) kıran Beşiktaş’ın defansı toparlanmış gözüktü, öyle ki Fırtına kaleyi bir kez o da uzaktan yoklayabildi. Henüz ilk maç geniş kapsamlı bir analiz için çok erken olsa da siyah beyazlı taraftarları gelecek adına ümitlendirecek birçok ipucu vardı öncke gün Olimpiyat’ın çimlerinde… Defans problemini aşmış gözüken Bilic’in talebeleri Trabzon maçında gelecek adına umut veren gelişmeler şöyle…

BEŞiKTAŞ’TA NELER DEĞiŞTi?

1-Her zaman takımının arkasında duran Beşiktaş seyircisi, Atatürk Olimpiyat Stadı’na adeta akın etti. 52 binden fazla Kartal, yarattığı atmosferle Dolmabahçe’yi adeta İkitelli’ye taşıdı…

2-Geçen yılın ‘FEDA’ diyen ve lig sonunda taraftarlarına cefa yaşatan Beşiktaş’ta Bilic’in lige moralli başlaması önemliydi. Hazırlık maçları sonrası ligde de alınacak kötü sonuçta sorgulama çok erken başlayacaktı.

3-Bilic’in yönetiminde hazırlık maçlarında iyi performans gösteremeyen Kartal’da, ilk resmi sınavda Hırvat hocanın takıma etkisi ve getirdiği hava hissedildi. Oyuncu değişkilikleri de takımı ateşledi.

4-Olcay, Gökhan ve Veli gibi yerli oyuncular dün Beşiktaş’ta ilk kıvılcımı yakan isimlerdi… Bu sezon katılaşan yabancı kuralı yüzünden Türk oyuncuların performansı Kartal için altın değerinde...

5-Beşiktaş’a geldiği ilk günden bu yana, ’Bu takım gol atıyor, biz gol yeme sorununu çözeceğiz’ diyen Slaven Bilic’in Kartalı Serdar-Sivok-Escude-Ersan hattıyla 90 dakika neredeyse hatasız oynadı.

ATİBA HUTCHİNSON HER YERDE

6-Savunmanın yanında Beşiktaş’ın kalesi de artık emin ellerde. Eski takımına karşı fazla iş düşmeyen Tolga’nın kalede durması bile son yıllarda 1 numaradan canı çok yanan Beşiktaşlıları rahatlatıyor.

7-Atiba sahanın her yerinde… 90 dakika savaşan Atiba Hutchinson, hazırlık maçları da dahil diri görüntüsü ve takıma olan üst düzey katkısıyla Fabian Ernst’in ilk geldiği sezonu hatırlatıyor.

8-Beşiktaş’ta bu sezon kulübede alternatif var… Geçen yıl en büyük sıkıntı olan bu konuda Almeida’nın dün yedek soyunması ve sonradan giren Gökhan’ın maçı çeviren isimlerin başında olması en iyi örnek.

9-Beşiktaşlı oyuncular hırsıyla dikkat çekti. Geçen sezon iyi maçlar çıkarsa da dar rotasyon sıkıntısı yaşayan siyah beyazlıların çehresi Trabzon’a karşı değişmiş gözüktü. Kartal hocası gibi savaşçıydı.

10-Son söz hücum hattına… Fernandes’in de iştahsız oyunuyla ilk yarı fazla pozisyona giremeyen Kartal, geçen sezonki alışkanlığıyla, golü öyle ya da böyle buldu. Bu kez yediğinden fazlasını atmaya çalışmayarak!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle