1 milyon bedava bisiklet dağıtılacak

1 milyon bedava bisiklet dağıtılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, bisiklet kullanımını özendirmek amacıyla gençlere 1 milyon adet bedava bisiklet dağıtılacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı projenin mali boyutu 350 milyon TL.

Haberin Devamı

Sağlık Bakanlığı, 3 yıl içinde Türkiye'ye 1 milyon adet bisiklet dağıtmak için proje hazırladı. Toplam maliyeti 350 milyon TL'yi bulacak proje ile ilgili açıklamayı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Türkiye'de bisiklet kullanımını özendirecek yatırımlar yapacaklarını söyledi.

İstanbul'da dün sona eren Salcano MTB Cup yarışları sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demiröz, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarı sürecinde spora büyük destek verdiklerini hatırlatarak şu bilgileri verdi:

1 milyon bedava bisiklet dağıtılacak

"BİRKAÇ YIL İÇİNDE GENÇLERİMİZE DAĞITACAĞIZ"
"Biz AK Parti olarak, hükümet olarak 13 yıldır gerçekten spora katkıda bulunduk. Yeterli mi? Değil. Bundan böyle makro planda yatırımlara devam ederken mikro planda da gençliğe yatırım yapacağız. Bundan sonra yapacağımız yatırımlarımız insanımıza, gençliğimize ve spora. 80 milyona varan bir nüfusun içinde bisikletçi sayımız az. Sağlık Bakanlığı’nın bir projesi var; 1 milyon bisiklet. İnşallah birkaç yıl içerisinde gençlerimize dağıtacağız. Ülkemiz kalkınıyor, gençlerimizle beraberliğimizi sağlayacağız ve bin yıllık kardeş olan bu ülkede aynı şekilde yaşayacağız. Daha mutlu günlere mutlaka ulaşacağız."

1 milyon bedava bisiklet dağıtılacak

"SALCANO, DOĞUDA SPOR ORGANİZASYONLARINA BÜYÜK YATIRIM YAPIYOR"
Salcano MTB Cup'a sponsorluk yapan Salcano firmasının Bitlis bölgesinde yaptığı yatırımları da anlatan Vedat Demiröz, "Ben Bitlis milletvekiliyim. Salcano firması her yıl Bitlis’in Tatvan, Ahlat, Adilcevaz’ın da yer yıl mutlaka bir bisiklet ve dağ sporu yarışları düzenler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bölge halkı Salcano firmasına ve yönetim kurulu üyesi Bayram Akgül'e minnettar. Bizim ülke olarak batımız doğumuz kardeştir. Hiç gözünü kırpmadan doğu bölgesindeki insanları mutlu edebilmek için buradan oraya kadar ekibi getiriyor. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

1 milyon bedava bisiklet dağıtılacak
MTB CUP'TA POLONYA RÜZGARI


Haberle ilgili daha fazlası: