« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zvonareva: Kendime gelmeye çalışacağım

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda 1 numaralı seribaşı olarak mücadele edecek Rus Vera Zvonareva, organizasyonda iyi bir performans ortaya koyarak, oyununu geliştirmek istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Vera Zvonareva, organizasyonun yapıldığı ENKA Arena'da düzenlediği basın toplantısında, sakatlıklar nedeniyle uzun bir süre kortlardan ayrı kaldığını belirterek, “Uzun bir süreden sonra bu ilk turnuvam olacak. Bu turnuvada çok iyi bir performans gösterip, kendime gelmeye çalışacağım. US Open'dan önce birkaç turnuvaya daha gideceğim. Sakatlığım düzeliyor, ancak hala ağrılarım var. Kendimi yüzde 100 hazır ve rahat hissetmiyorum. Ama doktorların söylediğine göre bu gayet normal. Bir an evvel oynayıp, kendimi toparlamam gerekiyor. Amacım oyunumu düzeltip, güzel bir sene geçirmek. Rekabeti her zaman seviyorum, rekabet ortamında olmak hoşuma gidiyor” diye konuştu.

Turnuvanın ana tablo 1. turunda Ukraynalı Mariya Koryttseva ile yapacağı karşılaşmanın sorulması üzerine Zvonareva, “Her şeyden önce kendi oyunum benim için önemli. Oyunumu geliştirmeye çalışıyorum. Zor ve tecrübeli bir rakip ile oynayacağım. İlk defa birbirimizle oynayacağız. İkimiz için de zorluk derececi aynı olacak. Zor ve rekabet dolu bir maç bekliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“İSTANBUL'DAN ÇOK ETKİLENDİM”

Organizasyonunun favorilerinden olan Vera Zvonareva, İstanbul'dan çok etkilendiğini ifade etti.

Rus tenisçi, İstanbul'da çok iyi ağırlandıklarını anlatarak, “Antrenman kortları çok rahat ve organizasyondaki herkes bize çok iyi ev sahipliği yapıyor. İstanbul'dan çok etkilendim. Mimari olarak çok güzel bir şehir. Kalabalıklığı ve mimarisiyle bana az da olsa Moskova'yı andırıyor. Umarım kendime vakit ayırıp, şehri gezerim. Tekrar İstanbul'a gelmek istiyorum” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz