« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zvonareva: İlk turda kayıp herkeste olabilir

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nın tekler ana tablo 1. tur maçında sürpriz bir biçimde elenen turnuvanın 1 numaralı seribaşı Rus Vera Zvonareva, sakatlık sonrası çıktığı maçta iyi oynayamadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ENKA Arena'daki turnuvada, Ukraynalı Mariya Koryttseva'ya 2-1 yenilerek elendiği maçtan sonra basın toplantısı düzenleyen Vera Zvonareva, sakatlık sonrası dönüşünün zor olduğunu belirterek, “Sakatlık sonrası ilk maçımda raketi ilk kez elimde tutuyormuşum gibi hissettim. Ayrıca çok deneyimli bir rakibim vardı. Bugün en iyi oyunumu denedim, ama en iyi oyunuma yakın değildim” dedi.

Turnuvaya ilk turda veda etmesini çok önemsemediğini vurgulayan Zvonareva, şöyle konuştu: “İlk turda kayıp, herkeste olabilir. Çok önemsemiyorum. 1. tur olmuş, 2. tur olmuş çok farketmiyor. Tabii herkes sonuna dek burada kalmak ister. Nede kendimi geliştirmem gerektirdiğini çok iyi biliyorum. Sakatlık dönüşü az antrenman ve maç yaptığım için böyle kendime güvensiz oynadım. Hareket yeteneğimde bir eksiklik vardı. Daha iyi konsantre olmam gerekirdi” diye konuştu.

Rus tenisçi, en iyisini yapamadığı için çok üzüldüğünü kaydederek, “3. sette seyircilerin bana desteği vardı. Onların desteğine karşın yenilmek beni daha da üzdü. Her vuruşum auta gitti. Belki biraz baskı altında kaldım. Buraya kesinlikle bir daha gelmeyi düşünüyorum” diye konuştu.

Bu arada basın toplantısına gözleri ıslak bir biçimde gelen Rus tenisçinin maçtan sonra üzüntüden ağladığı öğrenildi.
Öte yandan, turnuvada bugün yapılan çiftler ana tablo 1. tur maçında Maria Elena Camerin (İtalya)-Polona Hercog (Slovenya) çifti, Alina Jidkova (Rus)-Masa Zec Peskiric (Slovenya) ikilisini, Darya Kustova (Belarus)-Vladimira Uhlirova (Çek Cumhuriyeti) çifti de Sandra Klemenschits (Avusturya)-Anastasiya Yakimova (Belarus) ikilisini yenerek tur atladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler