ESKİŞEHİR HABERLERİ

Zülfikar Alevi Bektaşi Derneği Aşure Dağıttı

IHA
30.10.2015 - 16:22Son Güncelleme :

ZÜLFİKAR ALEVİ BEKTAŞİ DERNEĞİ, MUHARREM AYI DOLAYISI İLE 12 GÜN VERDİĞİ YEMEĞİN ARDINDAN KURBAN KESTİ VE AŞURE DAĞITTI.

IHA

Zülfikar Alevi Bektaşi Derneği, Muharrem ayı dolayısı ile 12 gün verdiği yemeğin ardından kurban kesti ve aşure dağıttı.
Gültepe Mahallesi’nde üyelerine hizmet veren Zülfikar Alevi Bektaşi Derneği, üyelerine ve komşularına Muharrem ayı dolayısı ile 12 gün süreyle yemek verdi. Dernek, 12 günün ardından kurban kesti ve aşure dağıttı. Mübarek Muharrem Ayı’nın içinde olan Aşure Günü dolayısıyla böyle bir hizmet verdiklerini belirten Dernek Başkanı Ümit Aydın, “Halk Caddesi 45 numarada yaklaşık bir yıldan beri hizmet veriyoruz. Bu yıl da Mübarek Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla üyelerimize ve komşularımıza yemek ve aşure dağıttık. Hizmetlerimiz devam edecek. Tüm dostlarımızı derneğimize bekliyoruz” dedi.
Yaklaşık 100 kişiye yapılan aşure dağıtımına dernek üyelerinin yanı sıra CHP’den de bir heyet katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Zülfikar Alevi Bektaşi Derneği Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zülfikar Alevi Bektaşi Derneği Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı