SİİRT HABERLERİ

Zübeyde Hanım Lisesi’nde Aşure Etkinliği

IHA
27.10.2015 - 16:23Son Güncelleme :

SİİRT ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN AŞURE ETKİNLİĞİNE ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ KATILDI.

IHA

Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen aşure etkinliğine çok sayıda öğrenci katıldı.
Okul idarecileri ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla okul bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğinde konuşan Okul Müdürü İdris Yolbaş, mübarek günlerin birlik ve beraberliğin pekişmesi açısından önemli olduğunu söyledi. Bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirten Yolbaş, “Dinimizde Muharrem ayında oruç tutulup aşure dağıtılmaktadır. Biz de geleneğimizi ve kültürümüzü yaşatmak ve öğrencilerimize anlatmak için Aşure yaptık. Geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Etkinlik, hazırlanan 500 kişilik aşurenin dağıtılmasıyla sona erdi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Zübeyde Hanım Lisesi’nde Aşure Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zübeyde Hanım Lisesi’nde Aşure Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı