İZMİR HABERLERİ

Zübeyde Eğitim Kurumları'ndan yeni okul Bornova'ya

DHA
09 Mayıs 2017 - 13:13Son Güncelleme : 09 Mayıs 2017 - 13:14

Zübeyde Eğitim Kurumları'ndan yeni okul Bornova'ya

DHA

İZMİR'de sağlık sektöründen eğitim sektörüne geçen Ali Deniz'in, 'Okuldan fazlası' sloganıyla kurduğu Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları, yeni okulunu Bornova'ya açacak. Bornova Kampüsü'nün tanıtım toplantısında konuşup eğitime dair eleştirilerde de bulunan Ali Deniz, “Eğitimi yerine öğretim yapıyoruz. Çocuklara bir şeyler ezberletiyoruz sonra da sınava sokup yarıştırıyoruz. Bizler yarışmacı değil, öğrenci yetiştiriyoruz. Eğitimin, öğretimin önünde olması lazım dedi.

Kentteki eğitim faaliyetlerine Buca Kampüsü'yle başlayan ardından Tınaztepe ve Merkez Anaokulu ile devam eden Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nın yeni okulu, Bornova'da olacak. Önümüzdeki eğitim yılında hizmet vermeye başlayacak olan Bornova Kampüsü'nün tanım toplantısı yapıldı. Toplantıda eğitim politikaları ve okulları hakkında bilgi veren Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nın Kurucusu Dr. Ali Deniz, okullarının adındaki ve logosundaki Zübeyde Hanım'ın yetiştirdiği Mustafa Kemal Atatürk gibi hem ülkenin hem de dünyanın kaderini değiştirecek bireyler yetiştirme ülküsüyle yola çıktıklarını anlattı. Türkiye'nin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu ve bu genç nüfusun ancak eğitim sayesinde bir güç haline dönüşeceğini vurgulayan Ali Deniz, “Eğitim 30 metrekare bir odada, beyaz bir tahta kadar temiz dimağlara sahip çocuklara ders anlatıp, zil çalınca çıkıp gitmek değil. Bu mantıktaki kişiler, iyi bir eğitimci olamaz. Sözde değil özde eğitimden yanayız. Hatta bana soracak olursanız eğitmek öğretmekten çok daha kıymetli. Akademik başarı kadar, iyi ahlaklı, özgüvenli, çevresine ve tüm canlılara saygı duyan, analiz yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirmek istiyoruz. Eğitimi yerine öğretim yapıyoruz. Çocuklara bir şeyler ezberletiyoruz sonra da sınava sokup yarıştırıyoruz. Bizler yarışmacı değil, öğrenci yetiştiriyoruz. Eğitimin, öğretimin önünde olması lazım. Bu amaç doğrultusunda gerek yöneticilerimiz gerekse öğretmenlerimiz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Okulumuzun logosundaki ve adındaki Zübeyde Hanım nasıl ki, bir ülkenin kaderini değiştiren Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştirdi, biz de geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere yola çıktık" dedi.

EĞİTİM PLANLARINI ANLATTI

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nın önündeki planları da anlatan Ali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bin 550 öğrenci kapasiteli Buca kampüsümüz, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde hizmete girdi. Buca kampüsümüzde anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kademeleri mevcut. 600 metrekarelik kapalı spor salonu, 300 kişilik konferans salonu, laboratuvarlar, sanat atölyeleri, açık hava derslikleri, yüzme havuzu, bilişim atölyeleri, öğrencilerimizin en iyi eğitimi alabilmeleri için tasarlandı. Henüz bir yıllık bir kampüs olmasına rağmen öğrencilerimizin akademik ve sportif faaliyetlerde aldığı dereceler bunun ispatı. İzmir'de 5 kurum daha açmak istiyoruz. Hedefimizi belirledik, o hedefe doğru kararlı adımlarla yürüyoruz.

Bornova Kampüsü içinde öğrenci ön kayıtlarının başladığını söyleyen Ali Deniz, “Her çocuk özeldir yaklaşımından hareketle, ikinci kampüsümüzü açmanın gururunu yaşıyoruz. Artık anne ve babalar da bir okuldan fazlasını arıyor. 4 duvar arasına sıkışmış, sınav kaygılı ve odaklı bir eğitim değil, her şeyiyle çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir eğitim yuvası arıyorlar. Doğru adres olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

BAHÇE, KÜMES DOSTLARI VE SERALAR OLACAK

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul bölümlerinin bulunduğu Bornova Kampüsü'yle ilgili bilgi veren Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Bornova Kampüsü Genel Müdürü Ömer Özdemir de, okulun 6 dönüm bahçe içerisinde yer aldığını, bu sayede çocuklara hareket imkanı sağladıklarını ifade etti. Ömer Özdemir, “Öğrencilerimiz, yaparak ve yaşayarak öğrensin diye okulumuzda sera bahçeleri kuruyoruz, kendi elleriyle domates yetiştirebilmeleri için. Yine elleriyle besleyebilecekleri kümes dostları da okulumuz bahçesinde olacak. Bu sayede öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren sorumluluk almaları sağlanacak. Soyut kavramları somutlaştırmaları için 3D laboratuvarlar, fiziksel ve kültürel gelişime katkı sağlayan spor ve kültür kompleksleri, yüzme havuzu, sanat ve müzik atölyeleri, akustik cep sineması ve konferans salonları, kitap sevgisi için açık raf sistemli kütüphaneler, geleceğin dünyasına hazırlayan bilişim teknoloji atölyeleri de okulumuz özelliklerinden sadece bazılarıö dedi. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları, Bornova Kampüsü için 13-14 Mayıs tarihlerinde de tanışma sınavı düzenleyecek.

Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Zübeyde Eğitim Kurumları'ndan yeni okul Bornova'ya hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zübeyde Eğitim Kurumları'ndan yeni okul Bornova'ya haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:13
  • Akşam
   20:13
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı