Ege Haberleri

EGE

  Zorunluluk oteli

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ukrayna’nın Kerç Kenti'ne giden Çanakkaleli işadamları, kalacak yer bulamadı. Heyet, Kerç'te konaklama tesisi inşa ettirmeye karar verdi

  ÇANAKKALE Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası'ndan 23 kişilik bir heyet, ekonomik girişimlerde bulunmak ve ilişkileri gelişirmek üzere, geçen yıl kardeş olduğu Ukrayna'nın Kerç Kenti'ne gitti.

  Başka tesis yok

  HEYET, kendilerine gösterilen Kerç Belediyesi'nin, odalarında tuvalet, banyo bulunmayan otelini görünce hayal kırıklığı yaşadı. Ancak heyet üyeleri, Kerç'te başka tesis olmadığını öğrenince çaresiz burada kaldı.

  Tek banyo herkese

  OTELİN tek banyosunda da sular kesilince, herkes isyan etti. Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Doğan, sodayla sakal traşı oldu. Konuklara resepsiyon veren Kerç Belediye Başkanı Oleg Osadchiy, ortak yatırım çağrısı yaptı, ilginç bir öneri aldı.

  Protokol imzalandı

  TİCARET ve Sanayi Odası Başkanı Niyazi Önen, Kerç'e otel inşa etmek istediklerini söyledi. Teklif kabul gördü, protokol hemen imzalanarak resmiyet kazandırıldı. Modern tesisi Çanakkale heyetinin işleteceği, ayrıca Ukrayna'ya turlar düzenleneceği belirtildi.

  Kerç ekonomisine destek olacak

  UKRAYNA'nın genel ekonomik yapısının izlerinin görüldüğü Kerç Kenti'nde Çanakkaleli işadamlarının ilk yatırım için hemen start verilecek. 300 bin dolarlık yatırımla Kerç'e bir yılda modern otel yapılacak. Protokole göre yatırımın yüzde 40'ını Kerç, yüzde 60'ını Çanakkaleli işadamları karşılayacak. Otelin inşaatı ve işletmesini Çanakkaleli işadamlarının kurduğu şirket gerçekleştirecek. Kerç'e turistik geziler planlanarak ilişkiler güçlendirilecek. Otelin tamamlanmasından sonra yeni yatırımlar gündeme gelecek. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Niyazi Önen, ‘‘Kerç'te mahrumiyet yaşadık. Önemli bir eksiklik. Bu alanda yatırım yapmaya karar verdik’’ dedi.

  Ukrayna'nın Kerç kentini ziyaret eden Çanakkaleli işadamları, 2'nci Dünya Savaşı'nda 20 bin kişinin zehirli gazla öldürüldüğü günün anısına yapılan Saygı Anıtı önünde fotoğraf çektirdi. İşadamları Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki toplantıdan Kerç Belediyesi Gösteri Merkezi'nde Aliece Dans - Bale Grubu'nu izledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı