« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zoru başaracağız

Hiddink, “Almanya gibi güçlü bir rakibe karşı işimiz kolay olmayacak. Ancak bu zor görevi başarıyla bitireceğimize gönülden inanıyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, Almanya maçında  Türk halkına iyi futbol izlettireceklerini söylerken, güçlü rakipleri karşısında zoru başaracaklarına olan inancını dile getirdi. Hollandalı teknik adam, Futbol Federasyonu tarafından Türkiye-Almanya karşılaşması için bastırılan maç günü kitapçığında yer alan açıklamasında şunları kaydetti:

Kontrol bizim elimizde

“Bu karşılaşmaya çıkarken finallere gitmemiz için tüm kontrolün halen bizim elimizde olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.
Bu, bizim adımıza oluşabilecek stresi azaltan bir faktör olacaktır. Almanya gibi güçlü bir rakibe karşı işimiz kolay olmayacak. Stadyumu dolduran taraftarlarımızın 90 dakika boyunca yapacağı coşkulu tezahüratlar ve A Milli Takımımıza vereceği kesintisiz destekle bu zor görevi başarıyla  bitireceğimize gönülden inanıyorum.”

Milli Takım Almanya mesaisinde

A Milli Futbol Takımı, Almanya ile yapacağı maçın hazırlıklarını, karşılaşmanın oynanacağı TT. Arena’da yaptığı antrenmanla sürdürdü. Hiddink yönetiminde idmanın ilk yarım saatlik bölümü basına açıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz