Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zorlu maçlar bizi bekliyor"

Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi 6'lı play off turu ilk maçında yarın Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile karşılaşacak olan Eczacıbaşı VitrA'nın antrenörü Lorenzo Micelli, zorlu maçların kendilerini beklediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin bu etabında iki Türk takımının karşılaşacağını, Türk voleybolseverler için bu maçların ayrı bir önemi olacağını belirten Micelli, “Rakibimiz güçlü bir ekip. Savaşçı ve mücadeleci bir takım. Zorlu iki maç bizi bekliyor. Geçen turda olduğu gibi bu turda da iki maçı kazanmak zorundayız. Takım olarak liberomuz Gülden'den yoksun olarak sahaya çıkacağız. Önemli bir sporcumuzdu, ancak Serpil de genç ve yetenekli bir libero. Üzerine düşenin en iyisini yapacağından eminim, kendisine güveniyorum. Takım olarak motive olmuş durumdayız. Her iki maçı da kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu etapta statü gereği iki Türk takımının karşılaşmak zorunda kaldığını belirten Eczacıbaşı VitrA Takımı Menajeri Nalan Ural ise “Gönül isterdi ki kurallar böyle olmasın ve ev sahipliğini alan Fenerbahçe Acıbadem'in yanı sıra iki Türk takımı daha son dörtte yer alsın. Kurallar gereği bu mümkün değil ama sonuç olarak dörtlü finalde ev sahibi Fenerbahçe Acıbadem'in yanında bir Türk takımı daha yer alacak, bu da Türk voleybolu adına çok sevindirici bir durum” diye konuştu.

Ural, her durumda Türk voleybolunun kazanacağını kaydederek, şöyle devam etti:
“İyi bir kadroya sahip ve aynı zamanda başarılı bir grafik sergileyen Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'la bu etapta iki maç yapacağız. Yine yeni kural gereği; önceki senelerdeki set ve sayı averajı gibi bir avantaj bu sene bulunmuyor ve takımlar iki maçını da kazanmak zorunda. İki takım da birbirini çok iyi tanıyor. Bugüne kadar yaptığımız Avrupa maçlarından daha zor bir karşılaşma olacak. Çekişmeli ve heyecanı yüksek, iyi maçlar seyrettireceğimizi düşünüyorum. İyi olan kazansın, ama biz dörtlü finale kalmayı çok istiyoruz. Bunu başarabilecek güçte bir takımız ve bu iki maçta da elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler