İSTANBUL HABERLERİ

Zorlu Enerji 26 ülkede "fotovoltaik güneş panelleri" distribütörü

DHA
14.02.2017 - 11:30 |Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 14 Şubat (DHA) – Zorlu Enerji, 5 yıl boyunca, Doğu Avrupa, Avrasya ve Doğu Akdeniz bölgelerindeki 26 ülkenin tek yetkili fotovoltaik güneş paneli distribütörü olacak.

Güneş enerjisi alanında yenilikçi çözümler sunmak üzere, güneş enerjisi teknolojisinde 15 yıla yaklaşan deneyime sahip olan First Solar şirketi ile özel bir iş birliği gerçekleştiren Zorlu Enerji, First Solar'ın performansı yüksek ince film fotovoltaik güneş panellerinin 26 ülkedeki en büyük iş ortağı ve satışlarda beş yıl boyunca tek yetkili distribütör olacak.

Beş yıl süre ile geçerli olacak anlaşmaya göre, Zorlu Holding ve bağlı ortaklıkları, First Solar modüllerinin Türkiye dahil  toplam 26 ülkede tek yetkili distribütörü olacak ve bunun yanı sıra geliştirdiği özel projelerde de First Solar’ın güneş enerjisi alanındaki gücünden yararlanacak. ABD’li First Solar Inc. kendi ürünü olan gelişmiş modül ve sistem teknolojisini kullanan kapsamlı fotovoltaik güneş sistemlerinin küresel çapta lider üreticisi konumunda.

İmzalanan anlaşma ile ilgili açıklama yapan Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, gücünün yarısını yenilenebilir enerjiden alan bir şirket olarak güneş enerjisi alanına adım atmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve ekledi:

“Performansı yüksek güneş panellerinin Doğu Avrupa, Avrasya ve Doğu Akdeniz’i içine alan geniş bir coğrafyada satışını üstlenerek Zorlu Grubu’nun yenilenebilir enerji alanındaki uzmanlık ve tecrübesini First Solar'ın yeni nesil teknolojisi ile buluşturmayı ve bölgemizde güneş enerjisinin gelişimine liderlik etmeyi hedefliyoruz. Amacımız farklı iş modelleri ile güneş enerjisi alanında katma değerli çözümleri, Türkiye’nin merkezinde yer aldığı geniş bir coğrafyada sunmak.”

First Solar Avrupa, Türkiye ve Afrika İş Geliştirme Başkanı Stefan Degener ise Zorlu Grubu’nun bölgedeki ticari gücünü arkalarına almaktan memnun olduğunu belirtti. Degener, "Gerçekleştirdiğimiz iş birliği anlaşmasının, bölge için hedeflediğimiz büyümeye önemli bir katkı sunacağına inanıyoruz. Zorlu Grubu’nun bölgedeki ticari gücünü arkamıza alarak, gelişmekte olan pazarlarda hedeflediğimiz panel satış düzeyine ulaşmayı planlıyoruz" dedi.

(Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Zorlu Enerji 26 ülkede "fotovoltaik güneş panelleri" distribütörü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2017 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zorlu Enerji 26 ülkede "fotovoltaik güneş panelleri" distribütörü haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ekim 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:52
 • Güneş
  07:17
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:40
Sayfa Başı